Przed jednym ze spotkań czwartej ligi angielskiej w piłce nożnej doszło do prawdziwego skandalu. Kobiety odwiedzające stadion, by kibicować swojej drużynie, stały się ofiarami rażącego naruszenia prywatności. Drużyna goszcząca złożyła w tej sprawie zażalenie. 

Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek w meczu pomiędzy Stevenge FC a Grimsby Town, pilnujący porządku ochroniarze dokonywali kontroli osobistych wszystkich kibiców, pragnących zasiąść na trybunach. Rewizje nie ominęły kobiet i to właśnie ich kontrola wywołała kontrowersje.

Fanki ustawione w kolejce do kontroli osobistej wszystkie bez wyjątku poproszono o okazanie piersi bez zdejmowania biustonosza, aby umożliwić ochronie sprawdzenie, czy nie wnoszą żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Do wykonania wstydliwej czynności nakłaniano nawet 70-latkę. Kibice Grimsby Town napisali na ten temat list do władz klubu ze Stevenege.

– To ogromne naruszenie prywatności. To ma znamiona napaści seksualnej. Takie kontrole nie są zgodne z prawem. Gdyby sytuacja tego wymagała, kibice powinni być kontrolowani na osobności – piszą oburzeni fani.

W pomyśle nie byłoby nic dziwnego, gdyby realizowano go na osobności, nie dając kontrolowanym powodów do wstydu. Stało się jednak inaczej. Kobiety musiały okazywać biust ochroniarzom płci męskiej i to przy wszystkich zebranych w kolejce.

Klub organizujący mecz tłumaczy się podwyższonym ryzykiem wybuchu starć między chuliganami obu drużyn. Konsultacje z policją wykazać miały, że dodatkowe środki bezpieczeństwa będą potrzebne. Kontroli nie uniknęły dzieci, a tym konfiskowano nawet słodycze. Męska część kibiców także żaliła się na traktowanie. W jej toalecie porządku pilnowała kobieta, co nie przypadło do gustu pilnowanym.

– Nigdy wcześniej nie potraktowano nas gorzej, a jeździmy na mecze od kilkudziesięciu lat. Wskazaliśmy uchybienia, które powinny zostać jak najszybciej naprawione, by kibice innych drużyn nie zostali potraktowani jak zwierzęta, tak jak to zrobił wasz klub w sobotę – czytamy w zażaleniu.

źródło: sport.pl

...

Zobacz również