Ogromną wpadkę zaliczył znany z kontrowersji amerykański portal informacyjny. Artykuł dotyczący gangu przemycającego imigrantów do Europy okraszony został bowiem zdjęciem polskiego piłkarza. Sprawa jest szeroko komentowana przez media na całym świecie, a portal może zostać pozwany.

Mowa oczywiście o kolosalnej wpadce portalu Breitbart.com. W jednym z artykułów napisano bowiem o wielkiej siatce przemytników imigrantów, którzy mają przewozić ludzi przez Morze Śródziemne na skuterach do Hiszpanii. Nikt nie zwróciłby większej uwagi na ten artykuł, gdyby nie zdjęcie, które wklejono do materiału.

To przedstawia bowiem Łukasza Podolskiego, piłkarza polskiego pochodzenia, który przez lata grał w niemieckiej reprezentacji. Dziennikarze portalu wykorzystali zdjęcie Podolskiego z 2014 roku, kiedy ten odpoczywał w Brazylii przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Widać na nim jak Polak mknie po wodzie na skuterze wodnym.

Wpadka wywołała prawdziwy skandal w amerykańskich mediach, które nie pozostawiły suchej nitki na Breitbart.com. Amerykanie nie są w stanie zrozumieć, jakim cudem osoba odpowiedzialna za wklejenie zdjęcia nie mogła rozpoznać na nim słynnego napastnika reprezentacji Niemiec.

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że wpadka naraziła dziennikarzy portalu na śmieszność. Bardzo możliwe jednak, że nie skończy się tylko na blamażu. Wszystko zależy od Podolskiego, który jeśli złoży sprawę w sądzie, z pewnością wygra.

źródło: breitbart.com

źródło: breitbart.com

...

Zobacz również