Tak głośnego odejścia z mediów publicznych nie było od miesięcy. Stracić pracę miał dziennikarz Polskiego Radia – Wojciech Dąbrowski.

W miniony piątek prowadził on rozmowę z premier Beatą Szydło. Pytał między innymi o to, dlaczego nie było jej w grupie polskich polityków, którzy spotkali się Donaldem Trumpem, a także o decyzję UNESCO w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej. Oprócz tego stwierdził, że szefowa rządu była „w cieniu” podczas Kongresu Prawa i Sprawiedliwości.

To właśnie te kwestie miały być powodem decyzji o wyrzuceniu dziennikarza z Polskiego Radia. Władze stacji zapewniają jednak, że jest on jedynie na urlopie.

Wedle mojej wiedzy, Wojciech Dąbrowski wziął urlop. Nie zostałem poinformowany o jakiejś innej jego decyzji – mówi wiceszef radiowej Jedynki – Marek Mądrzejewski.

Według dziennikarzy z portalu 300polityka.pl Dąbrowski faktycznie jest na urlopie, jednak został on na niego wysłany przymusowo. Miał również zostać poinformowany, że władze stacji nie przewidują jego powrotu na antenę.

https://www.youtube.com/watch?v=Y9sYGortVJg

źródło: 300polityka.pl/gazeta.pl

...

Zobacz również