Skandal. Tajne ministerstwa PiS-u, nie wiadomo na co wydają pieniądze (zdjęcia)

Skandal. Tajne ministerstwa PiS-u, nie wiadomo na co wydają pieniądze (zdjęcia)

Informacje o wydatkach polskich ministerstw nie są czymś niejawnym. Fakt, że tych nie obejmuje tajemnica państwowa, postanowił wykorzystać dziennikarz Polsatu, Jan Kunert. O dziwo, jego akcja nie spotkała się z aprobata resortów. Te postanowiły bowiem utajnić swoje wydatki.

Zapytania rozesłane ponad dwa tygodnie temu do 22 ministerstw i innych instytucji publicznych nie spotkały się z zadowalającą odpowiedzią. Do dziś z 22 zapytanych, jedynie 5 ministerstw udzieliło odpowiedzi. Co z resztą? 3 podmioty po prostu odmówiły odpowiedzi, 8 nie dało znaku życia, 4 poprosiły o przedłużenie terminu udzielenia odpowiedzi, a dwa mają swoje rejestry zamieszczone w sieci.

To bardzo dziwne zachowanie, biorąc pod uwagę to, że ministerstwa są finansowane z pieniędzy podatników i każdy z nich ma prawo wystosować podobne zapytanie. Każdy ma także prawo do uzyskania odpowiedzi. Prawo to może być ograniczone tylko w wyjątkowych okolicznościach, a z pewnością w wypadku wystosowania zapytania przez dziennikarza nie ma o takich mowy.

źródło: twitter.com/Jan_Kunert źródło: twitter.com/Jan_Kunert

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News