Skandal! Syn posła PiS rozbija się pijany po mieście

Skandal! Syn posła PiS rozbija się pijany po mieście

Można czasem odnieść wrażenie, że dzieci polityków nie obowiązuje polskie prawo. Plusów posiadania wysoko postawionego ojca doświadczył Szymon B, syn posła PiS, Zbigniewa Babalskiego. Szymon B. został złapany na prowadzeniu samochodu po pijaku. Sprawa trafiła do sądu, ale ten zbyt łagodnie potraktował syna polityka.

32-letni syn Zbigniewa Babalskiego został 8 kwietnia zatrzymany na rutynowej kontroli drogowej w Ostródzie, podczas której wydmuchał zaskakujące 0.39mg/l alkoholu. Przy czym przypominamy, że 0,1 mg/L jest powyżej progu i jest traktowane jako wykroczenie, zaś 0,25 mg/L jest uważane już jako przestępstwo. Co prawda sprawa została skierowana do sądu, jednak w czerwcu została umorzona. Zbigniew Babalski to były burmistrz Ostródy, obecnie jest posłem PiS z okręgu elbląskiego. Piastował również stanowisko wiceministra rolnictwa.

Zbigniew Babalski nie musi się tłumaczyć

Sędzia postanowił dać Szymonowi B. szansę na poprawę. Jako jeden z warunków umorzenia 32-latek musi zapłacić karę pieniężną w wysokości 2000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Stracił też prawo jazdy na rok i jeżeli jeszcze raz zostanie przyłapany na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu, ponownie stanie przed obliczem sędziego i odpowie za jazdę po pijaku. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Złapano mężczyznę, który NĘKAŁ Kaczyńskiego! Szokująca tożsamość
  2. Potworny ból niszczy jej życie. Uwielbiana w DDTVN gwiazda zniknie z ekranu?
  3. WSZYSCY WŁAŚCICIELE PSÓW MAJĄ TEN PROBLEM. OTO JAK GO ROZWIĄZAĆ 
  4. Łazuka wybudził się po operacji. „Na złość wam będę żył”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News