Skandal STULECIA! Po tym USA się nie podniesie

Skandal STULECIA! Po tym USA się nie podniesie

Kiedy Donald Trump obejmował stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych wydawało się, że Amerykanie będą walczyli z terroryzmem w sposób konsekwentny i nieprzejednany. Biorąc pod uwagę deklaracje Trumpa, najnowsze doniesienia BBC szokują. Jak informuje brytyjska stacja, USA oraz Wielka Brytania postanowiły ocalić setki islamskich bojowników. Po tych szokujących informacjach obydwa kraje mogą nie podnieść się wizerunkowo.

Według informacji brytyjskiej telewizji, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania podpisały tajną umowę, która zakłada współpracę obu państw przy ewakuacji mudżahedinów. Dzięki pomocy tych krajów z ogarniętej wojną Raqqi wyjechały setki bojowników ISIS wraz z rodzinami. Łącznie obszar starć opuściło kilka tysięcy osób.

Bojownicy już są w Europie?!

BBC informuje, że USA i Wielka Brytania pozwoliły setkom islamistów na opuszczenie placu boju. Według  informacji bojownicy pod obserwacją USA uciekli w bezpieczne rejony Syrii i do Turcji, skąd mają przedostać się do Europy. Informacje, które miały być znane już w czerwcu ubiegłego roku, sugerują, że mudżahedini udali się do wielu krajów Europy, m.in. do Francji, gdzie mieli "realizować kolejne misje". Sensacyjne doniesienia przez ponad rok nie przedostały się jednak do mediów głównego nurtu. Ujawnione zostały dopiero teraz, gdy potencjalni terroryści dawno już są w Europie. Zachowanie USA jest skandaliczne, gdyż podczas gdy Biały Dom bez przerwy podkreślał konieczność stałej obecności swoich sił w Syrii, za przyzwoleniem Stanów Zjednoczonych objęty wojną kraj opuszczali bojownicy ISIS. Na razie reakcja społeczności międzynarodowej na działania USA i Wielkiej Brytanii pozostaje nieznana. Źródło: nczas.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News