Skandal! Sprzedają polską flagę jako wycieraczkę do butów (zdjęcia)

Skandal! Sprzedają polską flagę jako wycieraczkę do butów (zdjęcia) Źródło: źródło: pixabay.com

Coraz częściej w internecie znaleźć można dowody na to, że ludzie za nic mają sobie symbole narodowe. Choć te chronione są zazwyczaj prawem, tak jak np. jest to z Polską flagą, hymnem i godłem, wielu nie krępuje się z łamaniem przepisów. Podobną "odwagą" pochwalił się jeden z użytkowników Amazona.

W sieci zawrzało. Zwłaszcza w środowiskach patriotycznych, choć zbulwersować się może każdy, kto ma choć trochę szacunku do polskich symboli narodowych. Na stronie popularnego sklepu internetowego pojawiła się bowiem nietypowa oferta, która szybko zniknęła z serwisu.

Mowa o fladze Polski przerobionej na wycieraczkę do butów. Sprzedający oferował ją w dwóch wersjach - zwykłej, gdzie mamy tylko dwa kolory i "piłkarskiej", na której dodatkowo widnieje piłka. Każda z takich kontrowersyjnych wycieraczek to koszt od kilkunastu do ponad 30 dolarów.

Nie trzeba było czekać, by oferta wzbudziła kontrowersje. Internauci są oburzeni i komentują, że "przegięcie" to najłagodniejsze słowo, jakiego można w tym przypadku użyć. Domagają się powołania na 137 artykuł KK, który mówi: "Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

źródło: amazon.ca

Wersja polska to nie jedyna, jaką można kupić na Amazonie. Chętni na takie "nietypowe suweniry" mogą zaopatrzyć się w wycieraczki z flagą USA, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, a także Indii.

Zamieszczenie tej ostatniej flagi wywołało największą odezwę. W sprawie interweniował bowiem sam rząd Indii. Władze zagroziły, że jeżeli "hinduska wycieraczka" nie zniknie ze stron Amazona, to żaden z wyższych przedstawicieli portalu nie będzie miał wstępu do Indii. Sprawa została więc szybko załatwiona, a kontrowersyjna strona usunięta.

pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News