Przeszukania osobiste nie należą do przyjemnych, a to, w jaki sposób przeprowadzili je warszawscy funkcjonariusze, przechodzi wszelkie pojęcie. Ogromnego upokorzenia z ich strony doznały aktywistki protestujące kilka dni temu w siedzibie Lasów Państwowych. Na komendzie miano wsadzać im palce do odbytów i pochw. 

Media donoszą o skandalicznym przesłuchaniu protestujących w siedzibie Lasów Państwowych aktywistów. Mężczyźni i kobiety zdeterminowani, by bronić własnymi ciałami Puszczy Białowieskiej, przykuli się do bramek w holu głównym Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Próbowali w ten sposób nakłonić rząd Prawa i Sprawiedliwości do respektowania orzeczenia Trybunału sprawiedliwości, który wycinki prastarego lasu zakazał. Gabinet Beaty Szydło cały czas ignoruje postanowienie unijnego sądu, co było m.in. powodem uruchomienia procedury niezbędnej do nałożenia na Polskę sankcji.

Ogromna siła

Jak podaje fanpage Obóz dla Puszczy, do rozbicia protestu, który odbył się 9 listopada, wykorzystano około 100 policjantów. Podczas akcji zatrzymano 24 osoby, które przewieziono na komendę przy ulicy Opaczewskiej w Warszawie.

Tam rozegrać miał się dramat. Wedle relacji zatrzymanym odmówiono dostępu do wody i żywności oraz uniemożliwiono kontakt z rodzinami i prawnikami, a co gorsza zmuszono do krępującej kontroli osobistej, której elementem było badanie otworów ciała. Co gorsza, miało się ono odbyć w ogólnodostępnych łazienkach, odwiedzanych w międzyczasie przez osoby innej płci.

– Odebrano mi bieliznę, bo według policjantki zachodziło prawdopodobieństwo, że powieszę się w areszcie. Sprawdzano również ręką, czy nie ukrywam żyletek i innych ostrych narzędzi w pochwie lub odbycie – mówi magazynowi „Osiem Dziewięć” jedna z zatrzymanych.

Bezprawne wtargnięcia

Następnego dnia policjanci mieli obszernie wypytywać o ewentualne choroby psychiczne rodzinę i znajomych uczestników protestu. Mieli także wtargnąć do mieszkań zatrzymanych i to bez nakazu i tam prowadzić przeszukania i rozmowy. Organizatorzy protestu zapowiedzieli już kroki prawne w celu ukarania odpowiedzialnych za te upokorzenia.

źródło: natemat.pl

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu

9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również