Do szokującego zdarzenia doszło w miejscowości Boguszów-Gorce położonej pod Wałbrzychem. Mieszkający w tym mieście 56-latek został zatrzymany przez policję. Wszystko przez znieważenie ludzkich zwłok.

56-letni mężczyzna zamieszkały pod Wałbrzychem może spędzić pięć kolejnych lat w więzieniu. Wszystko za sprawą tego, w jaki sposób postąpił wobec swojej partnerki po śmierci, ale także jeszcze przed jej zgonem.

22. listopada 56-latek wezwał pogotowie do domu. Jego partnerka przestała bowiem dawać oznaki życia, jak poinformował przez telefon. Kiedy na miejsce przybyli ratownicy, oświadczyli, że doszło do zgonu kobiety.

Zaalarmowały ich jednak ślady na ciele kobiety, więc wezwali policję. Te bowiem świadczyły, że 56-latek uprawiał seks z partnerką po jej śmierci. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do aresztu.

 – Mogę tylko powiedzieć, że zabezpieczony materiał dowodowy nie pozostawia wątpliwości jego winy – mówi Marcin Witkowski z wałbrzyskiej prokuratury.

Mężczyzna już usłyszał dwa zarzuty, za które może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Po pierwsze – nie udzielił pomocy swojej partnerce, kiedy groziła jej utrata życia, po drugie – znieważył jej zwłoki.

Co ciekawe, w 2008 roku ten sam mężczyzna został skazany na kilka lat pozbawienia wolności. Wtedy to odpowiedział za swoje kazirodcze związki i dopiero niedawno skończył odbywanie kary więzienia.

pt

...

Zobacz również