Niemieckim Kościołem katolickim wstrząsnął skandal pedofilski, w który zamieszany jest brat emerytowanego papieża, Benedykta XVI. W jednym z kościelnych chórów, na przestrzeni lat molestowanych było ponad 231 młodych chłopców.

W chórze bawarskich chłopców przy katedrze w Regensburger na przestrzeni lat dochodziło do molestowań seksualnych, gwałtów i demoralizacji młodych chłopców przez katolickich duchownych. Tylko w latach 1953-1992 ofiarami zwyrodnialców stało się 231 chłopców.

Jak wynika z doniesień prawnika reprezentującego ofiary księży-pedofilów, młodzi chłopcy byli zmuszani do uczestnictwa w seksualnych orgiach, picia alkoholu i uprawiania seksu z duchownymi i między sobą, podczas gdy pozostali księża patrzyli na wszystko i onanizowali się.

Ponadto – jak przekonuje adwokat ofiar księży-pedofilów – brat emerytowanego papieża, Benedytka XVI, Georg Ratzinger, który kierował chórem do 1994 roku, wiedział o zachowaniach księży, którzy mu podlegali, tolerował to i ukrywał. Prawnik zapewnia, że na wszystkie oskarżenia ma dowody, które przedstawi przed sądem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: se

...

Zobacz również