George Soros oraz podległe mu organizacje znani są z niesienia wsparcia dla europejskich przywódców przyjmujących uchodźców pod swoje skrzydła. Działalność jednej z nich doprowadziła do międzynarodowego skandalu.

Unia Europejska właśnie wszczęła śledztwo w sprawie molestowania seksualnego, którego dopuszczać mieli się pracownicy organizacji humanitarnej Mercy Corps będącej partnerem założonej przez Sorosa Open Society Foundations.

Do molestowań, a także korupcji dochodzić miało w jednym z greckich obozów. Unia Europejska zawiesiła już dotacje pieniężne dla organizacji.

To są bardzo poważne zarzuty i Komisja Europejska bardzo poważnie traktuje tę sprawę. Nie będziemy tolerować żadnych zachowań, które łamią podstawowe prawa migrantów i uchodźców – komentuje sprawę unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej – Christos Stylianide.

Odrębne śledztwo w tej sprawie wszczęła także grecka prokuratura. Warto także nadmienić, że Mercy Corps dostało zakaz prowadzenia swoich działań na terenie Turcji, ponieważ tamtejsze władze uważają, że organizacja wspiera potajemnie syryjskich Kurdów, z którymi Turkowie pozostają w konflikcie od 1978 roku.

źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również

Zobacz również