Skandal na religii, szał zakonnicy. "ZAMKNIJCIE MORDY"

Skandal na religii, szał zakonnicy. "ZAMKNIJCIE MORDY"

Obecność lekcji religii, a raczej katechezy w polskich szkołach jest przedmiotem zaciętej dyskusji od samego 1990 roku, kiedy przywrócono ją do programu nauczania. Sytuacja, do której doszło w Rawie Mazowieckiej, jedynie utwierdza w przekonaniu przeciwników przedmiotu. W miejscowej podstawówce wydarzył się mianowicie prawdziwy skandal. Rozwścieczona zakonnica dosłownie kazała uczniom "zamknąć mordy".

W placówkach edukacyjnych codziennie dochodzi do rzeczy, które nigdy nie powinny były się wydarzyć. Nie wszystko jednak wychodzi na jaw. Inaczej było w przypadku agresywnej siostry zakonnej, która wyzywała i zastraszała swoich podopiecznych. ZOBACZ TAKŻE: Kościół podał nową LISTĘ GRZECHÓW. Polacy nie mogą w to uwierzyć O sprawie od matki jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej dowiedział się "Dziennik Łódzki". Jak relacjonuje kobieta, zakonnica miała często tracić kontrolę nad dziećmi. Wyzywała je i wyrzucała z klasy. - Zamknij mordę, zamknijcie mordy - w ten sposób zakonnica miała uciszać dzieci. ZOBACZ TAKŻE: Absurdalne lekcje religii. Katecheza w polskich szkołach ma coraz mniej wspólnego z wiarą - Takie zachowania nie przystoją osobom, które powinny dawać jak najlepszy przykład młodzieży - powiedziała "DŁ" oburzona kobieta. Na sytuację zareagowała także dyrekcja szkoły, która jednoznacznie potępiła zachowanie katechetki. Jak tylko dotarły do niej wieści o tym, co dzieje się w klasie, odsunięto zakonnice od nauczania. Jak zaznacza Katarzyna Urbańska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, nie wpłynęła do niej żadna skarga. ZOBACZ TAKŻE: Szokujące treści w podręczniku do religii. Rodzicom aż odebrało mowę  - Dotarły do nas nieoficjalne informacje i szybko podjęliśmy działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji, bo dobro dziecka jest najważniejsze - mówi Urbańska.

Skandal na religii

Wyzwiska spotkały się również z reakcją proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej. Skandal odbił się na stanowisku zakonnicy, którą przeniesiono do innej posługi. ZOBACZ TAKŻE: Seksskandal w polskiej szkole! Nauczycielka pokazała ogromne piersi uczniom Oznacza to, że nie będzie już prowadziła szkolnych zajęć z żadną młodzieżą. Obecnie siostra zakonna odpowiedzialna za aferę przebywa na zwolnieniu lekarskim. Następnie zacznie wypełnianie nowych obowiązków, jakie nałoży na nią proboszcz. Pomimo wszystko jednak ks. Bogumił Karp jest zadowolony z obecności sióstr w zgromadzeniu i dodaje, że sprawa jest mocno dyskusyjna. ZOBACZ TAKŻE: Zwęglone ciało mężczyzny pod gorzowską podstawówką źródło: kobieta.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News