Kontrowersje wokół lekcji religii prowadzonych w polskich szkołach nie ustają. Wątpliwości budzi nie tylko miejsce, w którym powinna odbywać się religia, ale przede wszystkim forma lekcji oraz metody wychowawcze niektórych nauczycieli. Sytuacja, do której doszło niedawno w jednej z polskich szkół z pewnością na nowo rozpocznie dyskusję na temat nauczania tego przedmiotu.

Niekonwencjonalne metody zastosowała wobec jednego z uczniów pewna katechetka, która najpierw kazała uczniowi wyjść na środek klasy, a następnie zrobiła coś, czego nie pochwaliliby raczej ani rodzice chłopaka, ani większość pedagogów.

ZOBACZ TAKŻE: Ksiądz skazany na 10 lat! Zrobił coś obrzydliwego

Publiczne upokorzenie za… 5 w dzienniku

Chłopak, który ubrany był w koszulkę metalowego zespołu Hunter został publicznie upokorzony przez katechetkę. W zamian za udział w osobliwym przedstawieniu otrzymał piątkę z religii, co wydaje się dosyć dziwną formą oceny wiedzy uczniów. Cała sytuacja została uwieczniona na zdjęciu, które nastoletni fan metalu opublikował na swoim Facebooku. Fotografię skomentował opisem.

– Niektóre katechetki mają dziwne pomysły za przyjście na religię w koszulce zespołu metalowego. Zaraz po zobaczeniu u mnie koszulki zaczęło się o satanistach (przez cytat na plecach) no i chciała żebym wyszedł na środek sali i (zapytała) czy mogę się tym owinąć, bo chce coś pokazać. Ja takie wtf, no ale dobra – 5 za darmo była. To mnie owinięto i zaczęła mówić o tym, że tak czuje się człowiek, który żyje z szatanem – napisał chłopak.

Czy rzeczywiście tak powinna wyglądać religia w polskich szkołach? Pomysł na poprowadzenie lekcji, na który wpadła katechetka wydaje się co najmniej kontrowersyjny…

ZOBACZ TAKŻE: Dzikie orgie polskich księży. Na jaw wychodzą wyuzdane szczegóły

Fot. facebook.com

Źródło: facebook.com

12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

 

...

Zobacz również