Skandal na całą Europę! Dżihadyści rządzą klubem piłkarskm

Skandal na całą Europę! Dżihadyści rządzą klubem piłkarskm

Tak właśnie wygląda "walka z dżihadyzmem" w zachodniej Europie. Dwójka niebezpiecznych terrorystów nic nie robiła sobie z aresztu domowego. Jak gdyby nigdy nic zajmowali się oni...piłką nożną.

Obaj dżihadyści prowadzili regularne treningi piłki nożnej w klubie sportowym znajdującym się w Lagny-sur-Marne pod Paryżem. Ani merostwo, ani policja lub odpowiednie w takich sprawach służby nie zainteresowały się sprawą. Obecnie trwa dochodzenie na temat tego, czy ci powiązani z Państwem Islamskim ekstremiści wykorzystywali zajęcia, by nakłaniać młodych ludzi do walki z "niewiernymi". Służby specjalne twierdzą, że mężczyźni mogli chcieć stworzyć bojówki terrorystyczne, które potem wykorzystaliby do organizacji zamachów.

Wyszkoleni bojownicy

Jak informują francuskie media, islamiści przeszli szkolenia w szeregach ISIS w Syrii. Po powrocie do Francji najpierw działali w meczecie w Lagny-sur-Marne. Nakłaniali tam okolicznych muzułmanów do walki w szeregach tzw. Państwa Islamskiego. Po zamknięciu meczetu przez francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych obaj ekstremiści "zainteresowali się" futbolem. Prowadzili treningi pomimo tego, że w związku ze stanem wyjątkowym znaleźli się na liście objętej aresztem domowym. Z tego powodu francuskie media oskarżają teraz specsłużby i policję o całkowity brak skuteczności.

Setki Dżihadystów wrócą do Europy

Tzw. Państwo Islamskie znajduje się obecnie w odwrocie. Na początku listopada syryjska telewizja poinformowała o zajęciu miasta Dajr az-Zaur przez armię rządową. Przewiduje się, że upadek ISIS w ciągu kolejnych miesięcy spowoduje powrót do Europy setek zradykalizowanych Muzułmanów. Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News