Skandal. Ksiądz narobił długów na luksusowe auta, a teraz my za nie zapłacimy

Skandal. Ksiądz narobił długów na luksusowe auta, a teraz my za nie zapłacimy Źródło:

To prawdziwie skandaliczna sytuacja. Proboszcz narobił długów i pozaciągał kredyty na luksusowe auta, choć ich rzekomym celem miały być remonty kościoła. Samochody zniknęły, a długi pozostały. Teraz spłacić je musi gmina z naszych podatków.

Andrzej C, proboszcz z parafii w Szadku, narobił koszmarnych długów. Duchowny już nie żyje, ale z racji beznadziejnej sytuacji, nikt nie chciał przyjąć jego spadku. 39 spadkobierców odmówiło, więc zgodnie z przepisami, przyjąć musiała go gmina.

 – 39 spadkobierców odmówiło przejęcia spadku po nim. My niestety, nie mieliśmy wyjścia. Przepisy obligują nas do przejęcia spadku po mieszkańcu gminy. 

Radni Szadka uważają, że były ksiądz oszukał parafię i to kuria powinna ponosić odpowiedzialność. Aby spłacić zobowiązania być może będzie trzeba lokalnie podnieść podatki. Mieszkańcy są oburzeni, bo za te pieniądze można by wyremontować ważny odcinek drogi  przez Góry Prusinowskie. Ponadto w budżecie często radni szukają nawet takich kwot jak 10 000 złotych.

Tym bardziej sytuacja jest dramatyczna, ponieważ chodzi o 400 000 złotych. Ksiądz pozaciągał długi rzekomo na remonty kościoła. Problem polega na tym, że kupił luksusowe samochody, których nie można sprzedać na poczet długu, ponieważ... zniknęły. Sprzedaż mieszkania księdza niewiele pomoże, bo wyceniono je na 130 000 złotych.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News