Jak podaje Rzeczpospolita, nowe taśmy ujawniają, iż Paweł Graś wraz z Janem Kulczykiem mieli ustalać zwolnienie redaktora naczelnego jednego z największych polskich dzienników, Grzegorza Jankowskiego. Wydawca „Faktu” odpowiada i przekonuje, że ten odszedł z własnej woli. 

Kulczyk i Graś, były sekretarz generalny PO, twierdzili, że „Fakt” zajmuje się jedynie krytykowaniem rządu, a jego redaktor naczelny jest „PiS-iorem”. Taśmy ujawnił tygodnik Do Rzeczy. Rozmowa pochodzi z 17 kwietnia 2014 roku.

– Taka kurde gazeta, która zajmuje się wyłącznie hejtem i nieustannym atakowaniem rządu i premiera, to jest kurde mać obłęd”. (…) To jest psychologiczna mentalność. PiS-iorem jest naczelny. To na pewno. Naczelny Faktu – Jankowski. On po prostu ma takie przekonanie. I generalnie oczywiście jest po ich stronie – przekonywał Graś.

Były sekretarz PO twierdził również, że ataki tabloidu na blogerkę modową Katarzynę Tusk są „nieprzyzwoite”. Premier Tusk miał mocno to przeżywać, a Graś nazwał artykuły „chamówą”.

Z kolei Kulczyk obiecał, że postara się o kolację z wdową po Axlu Springerze, współwłaścicielką wydawcy „Faktu”, by porozmawiać o tabloidzie. Kilka tygodni po rozmowie, Jankowski przestał być redaktorem naczelnym „Faktu”.

– Ja spróbuję, ja nie obiecuję, Paweł, ale ja wiem, jak do niej dotrzeć, bo to nic innego nie wymyślisz. Ja umówię się z nią na kolację i ja w ten sposób, taki rodzinny, pójdę, w ten sposób – że wiesz, ja rozumiem, że tam nakład jest potrzebny. To są rzeczy… ale żeby atakować dziecko?  – mówił Kulczyk.

Do rewelacji odniósł się wydawca „Faktu”, który przekonuje, że Jankowski odszedł z własnej woli.

– Nie możemy powstrzymać ludzi przed rozpowszechnianiem ich (red. „Do Rzeczy”) fantazji na temat wywierania wpływu na redakcję gazety, tyle że te fantazje nie dotyczą „Faktu”, ani żadnej innej redakcji w naszej Grupie. Zauważyliśmy tę całkowicie absurdalną publikację. 

źródło: rp.pl

...

Zobacz również