Młode małżeństwo z dwójką małych dzieci może w każdej chwili zostać bez dachu nad głową. Ich sytuacja jest trudna, być może nie będą mieli dokąd pójść. Natomiast Kościół chce ich wyeksmitować z wynajmowanego mieszkania za długi.

Masłowscy mają dwójkę dzieci. 3-letnia Karolina i 5-letni Kacper razem ze swoimi rodzicami wynajmują mieszkanie w kamienicy, która należy do Archidiecezji Poznańskiej. Gdy się wprowadzali, zapłacili kościołowi 19 tys. złotych za zabezpieczenie funkcjonowania budynku. Później, we własnym zakresie wyremontowali mieszkanie. Ich 67-metrowe lokum ma wspólny korytarz z inną rodziną.

Rodzina wiodła spokojne, szczęśliwe życie. Lecz, gdy Kinga zaszła w drugą ciążę ich codzienność zmieniła się w diametralnie. Kobieta szybko została zwolniona z pracy. W dodatku nie otrzymała nawet prawa do zasiłku. A w trakcie porodu doszło do niedotlenienia dziecka. Jak się później okazało nowo narodzona córka Masłowskich potrzebowała leków i rehabilitacji.

Małżeństwu szybko zaczęło brakować na czynsz. Pensja Krzysztofa pokrywała tylko leki i wyżywienie rodziny. Na początku 2016 roku dług u kurii wynosił 15 tys. złotych. Dlatego zarządcy kamienicy wypowiedzieli rodzinie umowę najmu i skierowali pozew o eksmisję. Dodatkowo zażądali od rodziny dodatkowych 30 tys. za bezpodstawne zajmowanie mieszkania.

Rodzina proponowała, że zwróci dług poprzez wykonywanie prac porządkowych w kamienicy oraz zajmowanie się drobnymi naprawami np. w mieszkaniach.

Wtedy usłyszeli, że Kościół nie jest od pomagania.

 

 

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]


Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

...

Zobacz również