Program „Nasz nowy dom” to bezsprzecznie jedna z najbardziej hitowych produkcji Polsatu. Prowadząca Katarzyna Dowbor wraz z ekipą architektów i budowlańców odwiedza rodziny, które żyją w nieludzkich warunkach. Ich sytuacja finansowa rzekomo nie pozwala im na podniesienie jakości życia. Szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie ma odmienne zdanie na ten temat. 

Ostatnimi czasy niemalże wszystkie media rozpisywały się o zawistnych sąsiadach, którzy zdewastowali elewację domu wyremontowanego przez ekipę Kasi Dowbor. Program „Nasz nowy dom” odwiedził Szczytno na prośbę pani Lidii, samotnie wychowującej 13-letnią Darię i 18-letnią niepełnosprawną Małgosię.

Zobacz także: Oszustwo w hitowym programie Polsatu. Internauci wściekli jak nigdy

Zawistni sąsiedzi donoszą do MOPS

Internet zalała lawina zawistnych komentarzy, w których pani Lidia wielokrotnie została zwyzywana od nierobów. Do lokalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zgłaszało się coraz więcej osób z pretensjami, że mają gorszą sytuację od bohaterki programu i to do nich powinna przyjechać ekipa Polsatu.

Katarzyna Dowbor zabiera głos

Sprawę skomentowała Katarzyna Dowbor. Tłumaczyła, że Polsat kieruje się specjalnymi zasadami, na podstawie których wybiera potrzebujące rodziny.

– Te rodziny, które widzimy w odcinkach naszego programu są zawsze kilka razy sprawdzane pod wieloma aspektami. To nie jest tak, że remontujemy dom rodzinie, która wpadnie nam w oko, czy ją sobie wylosujemy. Sprawdzamy to z MOPS-ami, z władzami lokalnymi, z najbliższym otoczeniem – powiedziała Dowbor w rozmowie z dziennikarzem z Natemat.

Dyrektorka MOPS: „To jest nieprawda”

Małgorzata Ochenkowska, dyrektora MOPS w Szczytnie, natychmiastowo dementuje słowa Katarzyny Dowbor.

– Nieprawdą jest, że ktokolwiek z Polsatu kontaktował się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, uzgadniał coś z nami i dopytywał o sytuację tej rodziny. To jest nieprawda! Nikt z nami nie rozmawiał, nie pytał, a do ludzi to nie dociera. My o tym programie nie wiedzieliśmy aż do momentu, dopóki nie zadzwonił do nas sąsiad tej pani. (…)  Absolutnie nic nie wiedzieliśmy o żadnym programie. My nic do tego nie mamy. To program wybrał sobie rodzinę, nie my. A to do nas niektórzy mają pretensje – powiedziała Ochenkowska w rozmowie z serwisem Natemat.

Informacje MOPS-u zbulwersowały widzów telewizji. Zarzucają oni producentom programu oszustwo, są wściekli i sprawę nazywają skandalem. Do tej pory Telewizja Polsat nie wydała oświadczenia w sprawie programu „Nasz nowy dom”.

Zobacz także: Polsat ma MAFIJNE koneksje?! Wycięty fragment „Skandalistów” z Masą! (video)

Aleksander Kwaśniewski skończył 63 lata - oto najlepsze MEMY z jego udziałem!


One mają wszystko - oto 10 NAJPOTĘŻNIEJSZYCH rodzin świata [ZOBACZ!]

...

Zobacz również