Do byłego niemieckiego obozu śmierci Auschwitz przyjeżdżają tysiące osób z całego świata, by poznać choć w ułamku to w jaki sposób Niemcy mordowali Żydów, Polaków i inne narodowości podczas II wojny światowej. Niestety czasem turyści nie potrafią się zachować z szacunkiem do wszystkich ofiar, które na terenie obozu poniosły śmierć.

Pochodzący z Hiszpanii Ruben Dominguez, który sam siebie określa jako specjalistę od mody i „influencerem” (osoba wywierająca wpływ na odbiorców jego przekazów) przybył ostatnio do Polski.

Bloger modowy postanowił przy okazji odwiedzić także niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkneau, jednak jego zachowanie na terenie obozu odbiegło od norm przyjętych przez inteligentniejszą część ludzkości.

Popularny na zachodzie bloger postanowił bowiem zrobić sobie „sweet sesję”, która na tle miejsca gdzie zginęły w brutalny sposób miliony ludzi, zaprezentuje jego nowe cichy i torebkę.

Zachowanie blogera oburzyło internautów, którzy pod opublikowanymi przez niego zdjęciami nie szczędzili mu słów ostrej krytyki za bezmyślność i brak wyobraźni.

„Influencer” i specjalista od mody pod wpływem ogromnej fali krytyki zdecydował się usunąć wszystkie fotografie z Auschwitz, jednak jak wiemy – co raz wrzuci się do sieci, pozostaje tam na zawsze.

mod mod1 mod2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: radio zet

...

Zobacz również