Skandal! Duda i Błaszczak upokorzyli nieżyjącego gen. Ścibor-Rylskiego

Skandal! Duda i Błaszczak upokorzyli nieżyjącego gen. Ścibor-Rylskiego

Andrzej Duda oraz szef MON Mariusz Błaszczak ośmieszyli nieżyjącego generała! Zbigniew Ścibor-Rylski był jednym z ostatnich żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Zmarł 3 sierpnia 2018 roku, natomiast 10 sierpnia odbył się jego pogrzeb. Nikt nie spodziewał się, że prezydent zachowa się tak lekceważąco.

Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, pseudonim Motyl, został pochowany na Powązkach 10 sierpnia 2018 roku. Uroczystość była wspaniała, a na pożegnaniu powstańca zebrała się rodzina, przyjaciele i ważne osobowości z całego kraju. Jak się jednak okazuje, Andrzej Duda całkowicie zlekceważył odejście powstańca. Jeszcze kilka dni temu wzruszał się na przemówieniu z okazji 74. rocznicy wybuchu powstania. Na pogrzebie generała się nie pojawił. Podobnie oburzająco podszedł do sprawy szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.

Skandal! Andrzej Duda upokorzył nieżyjącego generała

We mszy wzięli udział m.in. szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Sejm i Senat również wystawili swoich reprezentantów. Jak się okazuje, prezydent Duda miał na głowie ważniejsze obowiązki niż uczczenie pamięci bohatera. - Brak obecności prezydenta i premiera na pożegnaniu gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego spowodowało, iż ostatni oddany Mu hołd był niezwykle podniosły. Nic uroczystości nie mogło zakłócić. Chwała bohaterowi, powstańcowi i przede wszystkim Polakowi - skomentował na Twitterze całą sytuację Bogdan Zdrojewski, polityk Platformy Obywatelskiej. - Haniebne zachowanie. Brak szacunku. Ci ludzie nie są w stanie nawet nad grobem pozwolić sobie na gest pojednania i szacunku. Będziemy pamiętać - dodała jedna z internautek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szaleniec otworzył ogień do ludzi! 4 osoby nie żyją, trwa walka z czasem
  2. Wszystko wywrócone do góry nogami! Tusk nagle wraca do Polski
  3. Koniec kłamstw o świetnym budżecie. W rzeczywistości mamy 10 miliardów deficytu w samym lipcu
  4. Pies uwięziony w piwnicy walczył o życie. Koniec bardzo zaskakuje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News