Legenda polskiej muzyki wypowiada wojnę PiS! Są na nich wściekli

Legenda polskiej muzyki wypowiada wojnę PiS! Są na nich wściekli

Skaldowie to jedna z najdłużej grających kapel na polskiej scenie muzycznej. Od ich debiutu minęło już 53 lata! Artyści nie boją się wyrażać swojego zdania, o czym przekonało się niedawno Prawo i Sprawiedliwość.

Skaldowie słuchani są od 1965 roku. Zespół kojarzony jest z takimi hitami jak "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Prześliczna wiolonczelistka", czy "Z kopyta kulig rwie".

Skaldowie w ogniu sporu z wokalistą

Znienacka zespół wpadł w samo epicentrum politycznej walki przed wyborami samorządowymi. Jak pisze krakowska "Gazeta Wyborcza" utwory Skaldów były grane na spotkaniach z wysokimi rangą politykami PiS. Chodzi m. in. o Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. We wrześniu Wolak gościł w resorcie śpiewając "Skaldami" przed szefową resortu Elżbietą Rafalską i wicepremier Beatą Szydło. Jak zaznacza dziennik, jest on kojarzony z "wykonywania coverów" zespołu braci Zielińskich. Jak pisał "Dobry Tygodnik Sądecki" Skaldowie od zawsze byli dla muzyka zespołem, który mu imponował. - Najpierw byłem pod urokiem największych przebojów grupy, a później w sposób naturalny zanurzyłem się w ich muzykę, w coraz trudniejsze utwory Andrzeja Zielińskiego. Potem były pierwsze koncerty, pierwsze płyty długogrające, jakieś pamiątki, plakaty - czytamy relację muzyka w dts24.pl.

Nie chcą być utożsamiani z PiS

Problem w tym, że bracia i cały zespół najwidoczniej nie życzą sobie, by ich utwory grano na wydarzeniach w których biorą udział oficjele z PiS. Krakowska "Gazeta" informuje, że artysta wniósł już oficjalny protest. Nie godzi się, by jego utwory śpiewano na imprezach politycznych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ – My tego pana kojarzymy od dawna z wykonywania naszych utworów. Ale sprzeciwiamy się ich graniu w kontekście politycznym. Stąd nasz protest. Oniemiałem, gdy obejrzałem filmową relację ze spotkania PiS, na której pan Wolak grał moją kompozycję do słów poety Leszka A. Moczulskiego "Dam się wygwizdać na stadionach". Jestem oburzony, że ten utwór zagrano w takim kontekście – powiedział Andrzej Zieliński. Zaakcentował, że nie chce by jego band był wykorzystywany politycznie. Podobny problem wyniknął z koncertu jaki Wolak dał na jednej z ostatnich imprez partii Jarosława Kaczyńskiego w okręgu nowosądeckim. Skaldowie grają różne gatunki muzycznej, od klasycznego rocką, przez folklor góralski i jazz po muzykę pop.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Seniorzy – ruszajcie na zabawę! Fantastyczne wydarzenie, nie warto siedzieć w domu
  2. Córka Niemena wściekła na KOD. „Spadkobiercy zarazy wycierają gębę hitem ojca”
  3. Jaką sukienkę wybrać do figury Klepsydry? Masz dużo możliwości!
  4. Skandal! Polski polityk wspiera katowanie zwierząt w pseudohodowlach
  5. Natalia Kukulska nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanego mężczyzny. To łamie serce
Następny artykuł