Skąd pochodzi Mariusz Pudzianowski? Bardzo malutka mieścina

Skąd pochodzi Mariusz Pudzianowski? Bardzo malutka mieścina Źródło: instagram/pudzianofficial/

Skąd pochodzi Mariusz Pudzianowski? Zapewne wielu nie spodziewało się takie odpowiedzi. Okazuje się, że jest to niewielkie miasteczko. Pojawia się pytanie - skąd u niego zamiłowanie do sportu i jak wyglądały jego początki?

Ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman. "Pudzian" już od dziecka wykazywał zamiłowanie do tego typu sportów. Skąd to się wzięło i jak wyglądały jego początki? Czy miało to związek z miejscem, w którym dorastał? 

Oto skąd pochodzi Mariusz Pudzianowski

Skąd pochodzi Mariusz Pudzianowski, czyli "Pudzian"? Zapewne niewielu spodziewało się takiej odpowiedzi. Nie każdy również wie, gdzie znajduje się miejsce, w którym Mistrz Polski dorastał. Większość bez wątpienia słyszy tę nazwę pierwszy raz w życiu. Nic w tym dziwnego. 

Mariusz Pudzianowski urodził się 7 lutego 1977 roku w Białej Rawskiej. Jest to niewielkie miasto położone w Polsce w województwie łódzkim. Liczy ono około 3400 tysięcy mieszkańców. W czasach, w których "Pudzian" się w nim wychowywał, zapewne nie było w nim wielu udogodnień czy możliwość rozwijania swoich pasji. Nie przeszkodziło to jednak Mariuszowi w osiągnięciu sukcesu. Być może jest to zasługa determinacji, a może rodziny, w której się wychował. 

Mariusz Pudzianowski pochodzenie 

Rodzina, w której przyszedł, na świat była niezwykle usportowiona. Można zatem stwierdzić, że miłość do sportu miał już we krwi. Jego ojciec był sztangistą. Być może dlatego w oczach Mariusza, największym uznaniem cieszyły się sporty siłowe. Trenował również boks i karate kyokushin. Już w wieku 16 lat wystartował w swoich pierwszych mistrzostwach Polski z dziedziny podnoszenia sztangi. Osiągnął tam zdumiewający wynik 160 kilogramów. Od tego momentu "Pudzian" kroczył coraz pewniej do przodu, zyskując doświadczenie.

1 maja 1999 roku zadebiutował na zawodach strongmenów, dzięki którym rozpoczęła się jego sportowa kariera. Od tego momentu zdobywał coraz więcej sukcesów. Bardzo szybko stał się Najsilniejszym Człowiekiem Świata. 

Dla Mariusza Pudzianowskiego pochodzenie z małego miasta nie było żadnym problem w osiągnięciu kariery na skalę światową. Dzięki temu zyskał uznanie i szacunek wielu osób. 

Źródło: WIKIPEDIA

Następny artykuł