Skąd pochodzi Cristiano Ronaldo? Nie z Włoch, ani z Hiszpanii

Skąd pochodzi Cristiano Ronaldo? Nie z Włoch, ani z Hiszpanii Źródło: Instagram - Cristiano Ronaldo

Skąd pochodzi Cristiano Ronaldo? Jeden z najlepszych piłkarzy świata jest kojarzony przede wszystkim z klubami, z którymi był związany. Jednak wcale nie jest ani Hiszpanem, ani Włochem! Z jakiego kraju pochodzi wielki Ronaldo?

Skąd pochodzi Cristiano Ronaldo? Utalentowany piłkarz rozpoczynał swoją karierę wiele lat temu. Został zauważony przez samego Alexa Fergusona, więc swoje umiejętności i talent rozwijał w jednym z najlepszych klubów. Potem nastąpił szybki rozwój kariery, a z ligi angielskiej przeniósł się w cieplejsze strony - podbił ligę hiszpańską. Obecnie króluje w Serie A i wciąż jest potęgą. Przez te wszystkie lata był kojarzony przede wszystkim z krajami, w których obecnie grał. Jednak nie jest ani Hiszpanem, ani Włochem. 

Cristiano Ronaldo - pochodzenie

Cristiano Ronaldo swój wygląd zawdzięcza nie tylko latom ćwiczeń i ciężkiej pracy, ale także pochodzeniu. Nie jest tajemnicą, że od zawsze dbał o swój wizerunek, a także zdrowie. Ciemna karnacja oraz ciemne włosy bez wątpienia świadczą o południowych korzeniach. Zatem skąd pochodzi Cristiano Ronaldo?

Większość swojej dotychczasowej kariery spędził w madryckim klubie, to tam zdobył najwięcej tytułów i na stałe zyskał miano żywej legendy. Otrzymał niezliczoną ilość nagród, a liczba meczów, jakie rozegrał, jest imponująca. W 2018 roku zasmucił fanów Realu i dzięki spektakularnemu transferowi, przeniósł się do Turynu. Właśnie przez te dwa kluby kojarzony jest z Hiszpanią i Włochami, a tak na prawdę pochodzi z Portugalii

Skąd pochodzi Cristiano Ronaldo? 

Cristiano Ronaldo pochodzi z Portugalii, a dokładniej z malowniczej wyspy Madera. Urodził się 5 lutego 1984 roku w miejscowości Funchal w dzielnicy Santo António. Jest to stosunkowo niewielkie miasto położone na południowej części wyspy. To właśnie tam wielki piłkarz stawiał swoje pierwsze kroki w futbolu. 

Przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku 8 lat w klubie Andorinha. Już w wieku 10 lat zaczęły się nim interesować większe kluby. Młody chłopak szybko osiągnął sukces, który trwa aż do dziś. Obecnie wielu fanów organizuje swoiste "pielgrzymki" w rodzinne strony CR7. Dzięki temu Madera należy do pożądanych i bardzo atrakcyjnych punktów turystycznych na świecie. 

źródło: Wikipedia

 

Następny artykuł