Mało kto wie o 2 siostrach Andrzeja Dudy. Jedna z nich jest adoptowana

Mało kto wie o 2 siostrach Andrzeja Dudy. Jedna z nich jest adoptowana Źródło: Piotr Molecki East News

Siostry Andrzeja Dudy nie są postaciami publicznymi, dlatego informacje o nich rzadko pojawiają się w mediach. Mało kto wie, że prezydent wychował się w towarzystwie dwóch, młodszych od siebie dziewcząt - Anny Dudy-Kękuś oraz Dominiki Dudy. Jedna z sióstr głowy państwa została adoptowana. Kim są siostry Andrzeja Dudy?

Andrzej Duda jest najstarszym z trojga dzieci profesora nauk technicznych, Jana Dudy i profesor nauk chemicznych, Janiny Milewskiej-Dudy. Obecny prezydent Polski urodził się w 1972 roku w Krakowie. Sześć lat później na świat przyszła jego siostra, dr inż. Anna Duda-Kękuś. Kobieta ma obecnie ponad czterdzieści lat i wychowuje czwórkę dzieci. Swoje życie związała z pracą naukową. Jej miejscem pracy jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, na której przed laty studiowała kierunek o nazwie paliwa i energia. Wcześniej uczęszczała do II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej nr 109 w rodzinnym mieście. W dzieciństwie - analogicznie do pseudonimu Andrzeja Dudy - nazywano ją "Dudzią".

Siostry Andrzeja Dudy wspierają brata

Anna Duda-Kękuś jest autorką wielu prac naukowych na temat paliw i surowców energetycznych. Niewiele wiadomo na temat jej życia prywatnego. Profile kobiety w mediach społecznościowych są bardzo lakoniczne. Publiczne posty dotyczą wyłącznie tematyki patriotycznej. Ostatnie zdjęcie, które pojawiło się na jej Facebooku, zostało opatrzone nakładką, która miała zachęcać do głosowania w wyborach prezydenckich. Faworytem Anny Dudy-Kękuś był oczywiście jej brat. Siostra prezydenta jest także fanką aktywności fizycznej, szczególnie ćwiczeń rozciągających.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Druga siostra Andrzeja Dudy, Dominika, została adoptowana jako szesnastolatka. W programie "Politycy od kuchni" ojciec prezydenta przyznał, że nie była to łatwa decyzja. Nie żałowali jednak swojego kroku, gdyż uważają, że adopcja to jest naturalna forma wychowywania dzieci. Ich celem było zapewnienie dziewczynce lepszej przyszłości. Obecnie kobieta pracuje w dziale administracji jednej z krakowskich uczelni i wychowuje dwuletniego synka, który jest jednocześnie chrześniakiem starszej z sióstr. Dominika Duda unika szumu medialnego, jej życie prywatne nie jest relacjonowane w mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski samolot runął na ziemię. Są ofiary śmiertelne, napływają smutne wiadomości
2. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku

Rodzice Andrzeja Dudy są głęboko wierzący i zakorzenieni w tradycyjnych wartościach. Zarówno prezydent, jak i jego siostry, byli wychowywani w sposób konserwatywny. Andrzej Duda był nakłaniany do udziału w harcerstwie oraz chrześcijańskich grupach działających przy parafiach. Gdy nadchodzi czas Bożego Narodzenia, jedną ze świątecznych potraw Dudowie jedzą z jednej miski na znak jedności i wspólnoty. Dziś prezydent unika wypowiedzi na temat swoich sióstr, jednocześnie chętnie dzieląc się wspomnieniami dotyczącymi rodziców, żony i córki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Światowe media podają tragiczne wiadomości. Zmarł wybitny człowiek, przez lata pomagał Polakom
  2. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  3. Nowy grób Woźniak-Staraka odbiera mowę. Pojawiły się dobitne zdjęcia
  4. Ogromnie smutne nagranie, Qczaj zalał się łzami i skierował słowa do matki. Powód jest bardzo przykry
  5. Wielkie zaskoczenie. Wiadomo, kto zastąpi Pochanke w TVN, widzowie mogą być bardzo zdziwieni
  6. Andrzej Duda na pierwszym spotkaniu po wyborach. Padły słowa, które wszystkim zapadną w pamięć

Źródło: Plejada.pl/naTemat.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News