13 lat temu przeszły skomplikowaną operację. Tak wyglądają dziś słynne bliźniaczki syjamskie (FOTO)

13 lat temu przeszły skomplikowaną operację. Tak wyglądają dziś słynne bliźniaczki syjamskie (FOTO) Źródło: Fot. Pixabay.com/tabakpolska

Siostry syjamskie przyszły na świat kilkanaście lat temu. Usłyszał o nich niemal cały świat, bowiem jako jedne z pierwszych przeszły operację rozdzielenia. To, jak dzisiaj wyglądają, wbija w ziemię.

Siostry syjamskie miały kilka narządów wspólnych. Lekarze na początku nie chcieli nawet podjąć się rozdzielenia dziewczynek, lecz później zmienili zdanie i zaryzykowali. W końcu jednak pewna klinika postanowiła podjąć się tej niezwykle drogiej, a także wielogodzinnej operacji, podczas której niemal wszystko mogło pójść nie tak. Była to jedna z pierwszych takich operacji na świecie, nic więc dziwnego, że o dziewczynkach usłyszał szybko niemalże cały świat. Ostatecznie operacja się udała, a dziewczynki po trzynastu latach są zdrowe i, tak jak ich rówieśnicy, bawią się oraz chodzą do szkoły. Jak wyglądają? Internauci byli pod wrażeniem, są przeurocze.

Siostry syjamskie, o których usłyszał cały świat. 13 lat temu poddano je operacji. Jak wyglądają dzisiaj?

Jeszcze będąc w ciąży matka dziewczynek dowiedziała się, że bliźniaczki, które od dziewięciu miesięcy nosi w swoim brzuchu, urodzą się złączone ze sobą. Była wówczas w szoku. Jak każda matka w takiej sytuacji, bardzo bała się o ich przyszłość. Obawiała się, czy w ogóle przeżyją poród, a także późniejszą operację, o której już wtedy wspominali jej lekarze.

Kiedy dziewczynki Abby Carlsen i Isabelle urodziły się, świat dosłownie zamarł. Wszystkie media opowiadały o niezwykłym wydarzeniu, bowiem bliźnięta syjamskie to niezwykle rzadkie zjawisko. Dziewczynki musiały zostać niezwłocznie poddane operacji, gdyż ich stan był zagrażający życiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lekarze długo przygotowywali się do tej operacji

Lekarze mieli nie lada problem, bowiem były ze sobą zrośnięte narządami wewnętrznymi. Ich rozcięcie mogło spowodować zgon którejś z dziewczynek. Operacja była więc niezwykle wycieńczająca dla lekarzy i trwała wiele godzin. Na szczęście powiodła się, a dziewczynki Abby i Isabelle są dzisiaj zdrowie i silne. Zachowują się jak zwykłe dzieci i są "oczkiem w głowie" swoich ukochanych rodziców. W Internecie pojawiło się także ich urocze zdjęcie, które szybko podbiło serca zachwyconych internautów. 

Fot. screen shot z Youtube / Mayo Clinic 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Papież Franciszek pozbawi Jana Pawła II świętości? Katolicy nie dowierzają
  4. Julia Wieniawa bez makijażu nie jest już taka ładna? Zdjęcia nieumalowanej celebrytki hitem sieci
  5. "Grzyby rozeszły się z jelit". Informacje o chorobie Kurdej-Szatan przerażają
  6. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób

Źródło: Parenting

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News