Rodzina Pawłowiczów nie będzie siedziała w miłej atmosferze przy wigilijnym stole. Wszystko przez siostry, które są z dwóch wrogich sobie obozów politycznych. Siostra Krystyny Pawłowicz nagrała film, na którym mówi o zbiórce dla Mateusza Kijowskiego. Kobieta jest autorką zbiórki pieniędzy na byłego lidera KOD. Z całą pewnością wywołuje to obrzydzenie u jej siostry, która jest jedną z najbardziej znanych polityków PiS.

Elżbieta Pawłowicz stoi za słynną akcją zbiórki pieniędzy dla byłego szefa Komitetu Obrony Demokracji. Zdecydowała się na ten krok, po wywiadzie Kijowskiego dla portalu Natemat.pl. Kijowski wyjawił w nim, że nie może obecnie podjąć żadnej pracy zarobkowej i ma bardzo trudną sytuację materialną. Boi się bowiem, że Urząd Skarbowy „zajmie się” nim, gdy tylko zacznie pracować. W związku z zagrożeniem niewykluczone, że będzie musiał wyemigrować z Polski za chlebem. Decyzję podejmie do końca roku.

ZOBACZ TAKŻE: Nie uwierzycie co wczoraj w nocy robiła siostra Krystyny Pawłowicz

Siostra posłanki PiS-u bardzo pochwaliła szczerze wyznanie Kijowskiego. Nagrany przez nią film mówi o motywach, jakie stoją za chęcią pomocy dla kolegi. Ciepłe słowa, jakie padają pod adresem tonącego w długach Kijowskiego z pewnością kaleczą uszy siostry aktywistki.

 – Drodzy państwo! Chciałam opowiedzieć o zrzutce, której jestem organizatorem. O zrzutce, która nazywa się „Stypendium wolności” po to, by Mateuszowi znajdującemu się w trudnej sytuacji finansowej pomóc – szczerze mówi na początku nagrania pani Elżbieta.

Pawłowicz chce pomóc koledze. Uznaje go za uczciwego człowieka

Zdaniem Pawłowicz Kijowski przez cały czas był mocno zaangażowany w działalność KOD. Nie odpuszczał, gdyż bardzo wierzył w projekt stowarzyszenia. Teraz gdy Kijowski jest na życiowym zakręcie, pani Elżbieta i jej znajomi chcą pomóc byłemu szefowi.

ZOBACZ TAKŻE: Siostra Pawłowicz ostro o Krystynie. „To skandal” 

 – On ma charakter społecznika i teraz, ponieważ jest w trudnej sytuacji, i gdy zaczęła rządzić „Dobra Zmiana”, Mateusz stracił miejsca pracy i możliwość zarobkowaniapowiedziała Pawłowicz w dalszej części filmu.

Niedługo powinniśmy się przekonać, czy apele pani Elżbiety przyniosą skutek. Koniec roku z pewnością będzie stresujący dla Mateusza Kijowskiego.

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Źródło: wmeritum.pl

Zobacz również