Będzie się działo! Siostra Morawieckiego szturmem wchodzi do polityki

Będzie się działo! Siostra Morawieckiego szturmem wchodzi do polityki Źródło: Fot. Facebook/Anna Morawiecka

Już niedługo reprezentacja rodziny Prezesa Rady Ministrów w krajowej polityce może się powiększyć. Dolnośląskie media donoszą, że siostra Morawieckiego ma zostać kandydatką PiS w wyborach samorządowych. Czy Anna Morawiecka przyjmie ewentualną propozycję?

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a partyjne listy zostaną niedługo skompletowane. Już 21 października Polacy wybiorą swoich przedstawicieli na niecentralne urzędy przedstawicielskie. Kampania wyborcza trwa już od kwietnia. Z największym rozmachem realizuje ją Zjednoczona Prawica, która pod hasłem "Polska jest jedna" obiecała odwiedzić niemal każdy zakątek kraju. Nowatorskim rozwiązaniem jest także to, że do głosowania na kandydatów tej opcji zapraszają najważniejsi urzędnicy, którzy osobiście nie kandydują, ale objeżdżają Polskę, przy okazji organizując spotkania z obywatelami.

Siostra Morawieckiego wystartuje w wyborach?

Jak podała "Gazeta Wrocławska" Anna Morawiecka, siostra premiera otrzymała propozycję kandydowania w wyborach samorządowych od władz Prawa i Sprawiedliwości. Morawiecka miałaby wystartować w wyścigu o fotel burmistrza Oborników Śląskich. W tym podwrocławskim miasteczku nadal bowiem nie wiadomo ostatecznie, pomiędzy kim mieszkańcy będą mogli wybierać. Dlaczego akurat pochodząca z Wrocławia Morawiecka miałaby rządzić 8-tysięczną miejscowością? Media wskazują, że głównym z powodów może być fakt, że w Obornikach Śląskich znajduje się posiadłość letniskowa jej rodziny. Ewentualna kandydatka nie komentuje jednak sprawy.

Kim jest Anna Morawiecka?

Starsza o osiem lat siostra premiera na stałe mieszka z Pręgowie, wiosce pod Obornikami. Jest zamężna z wieloletnim dyrektorem oddziału kultury wrocławskiego magistratu i sama angażowała się w tworzone przez instytucję inicjatywy kulturalne. Kornel Morawiecki w rozmowie z mediami przyznał, że jego córka na pewno będzie dobrą burmistrzynią. Zdaniem ojca doskonale zna problemy okolicę i poradzi sobie z zarządzaniem. - Działała w konspiracji. To patriotka, w dodatku bardzo dzielna, bo będąc w podziemiu, wiele razy ryzykowała [...]  Ania pytała się mnie, co sądzę o tym, żeby startowała. Powiedziałem jej, żeby spróbowała, bo ma duże szanse - powiedział marszałek senior.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. „Patrioci” od siedmiu boleści. W polskim tramwaju zaatakowali imigranta
  2. Szokujące zmiany PiS! Jeśli wyjeżdżasz za granicę, to zapłacisz FORTUNĘ
  3. To się znowu stało. Polski samolot nagle zepsuł się w powietrzu
źródło: natemat.pl/se.pl Następny artykuł