Sąsiadka znalazła 5-latka z malutką siostrą na rękach. Zdała sobie sprawę z niebezpieczeństwa i natychmiast zareagowała

Sąsiadka znalazła 5-latka z malutką siostrą na rękach. Zdała sobie sprawę z niebezpieczeństwa i natychmiast zareagowała Źródło: youtube/ABC15 Arizona

Siostra niewątpliwie zawdzięcza życie swojemu 5-letniemu bratu. Chłopiec przyszedł z nią na rękach do sąsiadki i powiadomił o tym co się wydarzyło. Trzeba było wezwać służby porządkowe, które były świadkami zaskakujących scen.

Dwumiesięczna siostra została przyniesiona na rękach przez 5-latka do sąsiadki. Kobieta była niezwykle zaskoczona widokiem, ale gdy dowiedziała się, co się stało, to na chwilę zamarła. Szybko powiadomiła służby porządkowe - gdyby nie reakcja chłopca, mogłoby dojść do tragedii.

Siostra na rękach i przerażony 5-latek. Taki widok zastała sąsiadka przed drzwiami

Do sytuacji doszło w San Tan Valley w stanie Arizona (USA). Jessica Penoyer usłyszała dzwonek do drzwi, a gdy je otworzyła, spostrzegła syna sąsiadów, który trzymał na rękach swoją dwumiesięczną siostrę. Z początku kobieta myślała, że chłopiec trzyma lalkę. Jessica musiała poświęcić chwilę, żeby dowiedzieć się, co chce od niej chłopiec - gdy tylko wyciągnęła potrzebne informacje, zrozumiała, że potrzeba szybkiej interwencji.

- Powiedział: "moja mama umarła pod prysznicem. Możesz się nami zająć?" - opowiedziała w wywiadzie telewizyjnym.

Jessica zadzwoniła po pogotowie, które przyjechało na sygnale, aby obejrzeć mamę 5-latka - Sala Cicalese. Na miejscu okazało się, że matka żyje, ale przeżyła zawał serca i zasłabła. Szybka reakcja jej dziecka uratowała życie jej i 2-miesięcznej dziewczynce.

Chłopiec popisał się przytomnością umysłu nie gorszą niż niejeden dorosły

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszyscy byli zaskoczeni jak dużą przytomnością umysłu i odpowiedzialnością wykazał się 5-latek. Gdy zobaczył mamę leżącą pod prysznicem, wziął stołek, żeby wspiąć się do panelu sterowania bramą garażową. Tak utorował sobie wyjście z domu - następnie zabrał 2-miesięczną siostrzyczkę, aby zapewnić jej bezpieczeństwo i zabrał ją do sąsiadki.

- Bez dwóch zdań, Sal uratował mi życie. Woda cały czas się lała i mogłam się utopić - opowiadała mama chłopca.

Dzisiaj grzeje: 1. Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce
2. Twoje dziecko chodzi do szkoły? Już niedługo zapłacisz za to nawet 1700 zł

Postawę 5-latka doceniła lokalna straż pożarna. Sal otrzymał tytuł honorowego strażaka, dyplom i kask strażacki. Sprawa obiega już USA, a w szczególności służby porządkowe, które wykorzystują ją w materiałach uświadamiających rodziców. Apelują, żeby rozmawiać ze swoimi pociechami, jak mają się zachowywać w sytuacji zagrożenia życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ojciec Marii Sadowskiej, gwiazdor programu "Tęczowy Music Box" oskarżony o pedofilię. Miał zgwałcić kilkadziesiąt dziewczynek [18+]
  2. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Przygarnęli małego puszystego szczeniaczka. Oczy wam wyjdą z orbit, gdy zobaczycie jakie zwierzę z niego wyrosło!
  5. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News