W 2013 roku Weinstein Company wyraziło chęć przeniesienia serii „Sin City” na mały ekran. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce franczyza wzbogaci się o nowe medium – serial.

Sin City” to marka stworzona przez cenionego twórcę komiksów, Franka Millera. Na podstawie siedmiu tomów powieści graficznych powstały dwa pełnometrażowe filmy, wyreżyserowane przez Roberta Rodrigueza: „Miasto grzechu” (2005; stworzone przy współpracy z Quentinem Tarantino) oraz „Damulka warta grzechu” (2014). O ile pierwsza produkcja wiernie adaptowała materiał źródłowy, tak w jej kontynuacji twórcy pozwolili sobie na scenopisarską swobodę, opierając się wyłącznie na jednej historii z komiksów. Co ciekawe, według wstępnych założeń serial będzie bazował na serii Franka Millera, nie odwołując się do konkretnych tomów czy rozdziałów.

Podczas gdy „Miasto grzechu” zarobiło na całym świecie 158 mln $, dochód „Damulki wartej grzechu” wyniósł marne 39 mln $, z miejsca przekreślając szanse na powstanie kolejnej kinowej produkcji. „Sin City 3” było już planowane przez Rodrigueza i Millera (pełniącego rolę współscenarzysty i reżysera towarzyszącego). Według doniesień w filmie miał pojawić się epizod zatytułowany „Hell and Back”, do którego zaangażowany został Johnny Depp.

Serial „Sin City” wyprodukowany zostanie przez Glena Mazzarę („The Walking Dead”), Boba i Harveya Weinsteinów („Pulp Fiction”, „1408”, „Gangi Nowego Jorku”), Franka Millera oraz Lena Wisemana (cykl „Underworld”, „Lucyfer”), który wyreżyseruje również odcinek pilotażowy serii. Większość ze wspomnianych twórców miała już styczność z produkcjami, powstałymi na bazie komiksu. Serial „Sin City” znajduje się zatem w dobrych rękach.

Wciąż nie wiadomo, do jakiej stacji telewizyjnej przeniesie się złość, nienawiść i szaleństwo ulic Miasta grzechu.

Zobacz również