Siłownie wkrótce otwarte
Pixabay
Oktawian Góral - 25 Maja 2020

Siłownie otwarte. Kolejny etap luzowania obostrzeń

Siłownie otwarte od poniedziałku, 25 maja. Taką decyzję podjął rząd. Jeden region, ze względu na trudną sytuację na razie nie wprowadza u siebie tych zapisów. W siłowniach obowiązują nowe reguły. Wielu odetchnie z ulgą. Koniec z prowizoryczną gimnastyką w domu, bez odpowiedniego sprzętu.

Siłownie otwarte są od poniedziałku na terenie prawie całego kraju. Jedynie jeden region, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, póki co nie wprowadza przepisów pozwalających na ponowne otwarcie. Inny przesuwa tę datę na 3 czerwca. Obowiązują także nowe zasady korzystania z siłowni, nie wszystkim się one spodobają.

Agnieszka Chylińska i przykre doniesienia.Media przekazały bardzo złe wieści. Chodzi o Agnieszkę ChylińskąCzytaj dalej

Rząd Włoch podjął decyzję, że od 25 maja będzie można korzystać z siłowni, ośrodków sportowych a także basenów. Jest to kolejny etap luzowania restrykcji w tym państwie. Siłownie i inne obiekty sportowo-rekreacyjne zostały zamknięte w całej Italii w marcu, w związku z epidemią koronawirusa.

Siłownie otwarte. Jednak nie wszędzie

Siłownie otwarte są w całych Włoszech, z dwoma wyjątkami. Pierwszym z nich jest Lombardia, gdzie sytuacja jest nadal poważna. Tutaj nie wiadomo, kiedy dojdzie do otwarcia obiektów sportowych. Rząd regionu woli dmuchać na zimne. Drugim regionem, gdzie jeszcze dzisiaj mieszkańcy nie będą mogli spocić się w ulubionym klubie sportowym jest Basilicata. Tutaj otwarcia zaplanowano na 3 czerwca.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Michał WiśniewskiDominika Tajner wygadała wszystkie sekrety Wiśniewskiego. Po latach musiała wszystko z siebie wyrzucićCzytaj dalej

Siłownie otwarte we Włoszech mogą stać się wzorem dla polskich. Wprowadzono w nich specjalne procedury, aby zminimalizować ryzyko zakażenia COVID-19. Podstawową zasadą jest dystans społeczny - zarówno na salach treningowych, jak i w szatni. W przypadku dyscyplin wymagających bliskiego kontaktu fizycznego, zmieni się sposób treningów.

Siłownie otwarte są dostępne po wcześniejszej rezerwacji miejsca. Aby uniknąć tłumów obowiązkowe jest poinformowanie o zamiarze przybycia - telefonicznie lub internetowo. Dzięki temu obsługa może odpowiednio przygotować sprzęt, aby wizyta przebiegła bezpiecznie. Osoby korzystające z siłowni będą musiały podpisać oświadczenie, że są aktualnie zdrowe. Będą także zobligowane do odpowiedzenia na pytania o przebycie zakażenia oraz ewentualną kwarantannę.

Wchodząc na siłownię lub basen należy mieć na sobie maseczkę zakrywającą twarz i nos. Obiekty sportowe muszą także zapewnić preparaty do dezynfekcji rąk. Nieobowiązkowe, ale wskazane przez rząd jest mierzenie temperatury osobą, które chcą wejść do obiektu. Temperatura powyżej 37,5 st. C powinna skutkować niewpuszczeniem do siłowni.

Dzisiaj grzeje:
1. Z ostatniej chwili: Media dotarły do tajnych planów rządu. Koniec obowiązku noszenia maseczek, ale nie wszędzie

2. Znamy dokładną datę. Polacy odetchną z ulgą, wszystko stanie się jeszcze w tym tygodniu

W nowym reżimie sanitarnym zostają otwarte także baseny. Nie wszystkie będą czynne od dzisiaj, ponieważ trzeba je odpowiednio przygotować. Według nowych przepisów, na jedną osobę korzystającą z basenu ma przypadać minimum 7 metrów kwadratowych powierzchni basenu. Obsługa pływalni musi korzystać z maseczek ochronnych, co nie wszystkim się podoba. Przeciwnicy wskazują, że osoby uczące się pływać mogą nie słyszeć głosu instruktora, ponieważ będzie on skutecznie tłumiony przez maseczkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału u kobiet bywają inne niż u mężczyzn. Nie wolno ich bagatelizować
  2. Uwielbiany przez kibiców mistrz walczy o życie. Straszna choroba przykuła go do łóżka
  3. Doda aż skacze z radości, w końcu się doczekała. Pokazała wiele mówiące zdjęcie, gratulacje
  4. Zauważyła czarny worek na poboczu drogi. Zajrzała do środka i nogi się pod nią ugięły, od razu wyciągnęła telefon
  5. Rząd wprowadza zmiany, które uderzają w emerytów. Wielu straci tysiące złotych
  6. Wyborna wiadomość dla mieszkańców polskiej miejscowości. Prezydent miasta znosi uciążliwą opłatę, żeby wesprzeć lokalnych handlarzy i kupców

PogrzebJak wygląda pogrzeb zmarłego z koronawirusem? Pan Maciej ujawnił porażający opis procedurCzytaj dalej

Źródło: Kolumna24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News