siłownie otwarte obostrzenia
Unsplash Danielle Cerullo
Joanna Szwalikowska - 19 Października 2020

Nagła zmiana decyzji, siłownie i baseny będą otwarte. Znamy możliwy termin

Siłownie oraz baseny zostały zamknięte wraz z momentem wprowadzenia nowych restrykcji w związku z rosnącą w drastycznym tempie liczbą nowych osób zakażonych koronawirusem. Wiemy jednak, kiedy obiekty te mogą zostać otwarte ponownie.

Siłownie, kluby fitness oraz baseny zostały zamknięte w związku z decyzją rządu ogłoszoną przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zamknięcie tych obiektów spotkało się z dużą krytyką wielu osób. Walkę z decyzją podjętą przez rząd zapowiedziało wówczas wielu sportowców, jak np. Otylia Jędrzejczak.

Na cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćNa cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćCzytaj dalej

Siłownie - kiedy zostaną ponownie otwarte?

Już kolejnego dnia mistrzyni olimpijska ogłosiła swoje stanowisko w sprawie. Udało jej się porozmawiać z wicepremierem Piotrem Glińskim, a także sekretarzem stanu Anną Krupką. Jak oznajmiła później pływaczka, udało się znaleźć pewien kompromis.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Kolejnego dnia, mimo wszystko, odbył się protest branży fitness sprzeciwiający się decyzjom podjętym przez rząd. W poniedziałek z kolei przedstawiciele spotkali się z Jarosławem Gowinem. Dyskusje miały okazać się skuteczne.

- Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Sobota to realistyczny termin. Równocześnie kontynuowane będą rozmowy w sprawie programów osłonowych dla branży - wyjawił Adam Śliwiński w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Decyzje o zamknięciu siłowni, klubów fitness oraz basenów są ogromnym ciosem w branżę, która już wiosną stanęła w bardzo trudnej sytuacji. Wiele klubów zwyczajnie obawia się bankructwa, dlatego tak bardzo ważne dla nich jest przywrócenie działalności siłowni i innych obiektów sportowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Nowy objaw koronawirusa, pojawia się w szczególności u dzieci. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

- Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki - podkreślił Jarosław Gowin, cytowany przez Radio Zet.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najszybsze naleśniki z 2 produktów przygotujesz w 3 krokach. Obłędne, pyszne, znakomite, nieziemskie
  2. Stanisław Kogut cierpiał przed śmiercią. Syn działacza piłkarskiego opisał ostatnie chwile ojca, straszne
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Hakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegół
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News