Radosław Sikorski pojawił się jako gość na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej. Chociaż zaznaczył, że nie zamierza wracać do polityki, odważnie wspomniał swą ostatnią rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Media nie mają wątpliwości – prezes PiS się wścieknie!

Były minister spraw zagranicznych słynie z bardzo stanowczych, zbyt ostrych jak na dyplomatyczny ton wypowiedzi. Tym razem postanowił więc odnieść się do swej relacji z szefem rządzącej obecnie partii w charakterystyczny dla siebie sposób.

Prezes PiS posłuchał?

– Pamiętam naszą ostatnią rozmowę, bo byłem ministrem obrony w pańskim rządzie i prosiłem pana, żeby świra Macierewicza odwołać – wspomniał Sikorski.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński wyznaczył następcę. Nigdy nie uwierzycie kogo

– Mnie to zajęło trzy miesiące. Teraz po dwóch latach przyznał mi pan rację – dodał także polityk, nawiązując do ostatecznej dymisji Antoniego Macierewicza ze stanowiska szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Sikorski o polityce zagranicznej

Sikorski skomentował także poczynania prezesa PiS oraz innych przedstawicieli partii na arenie międzynarodowej. Oto co sądzi o bieżącej sytuacji naszego kraju:

– Rządzące Polską od ponad dwóch lat Prawo i Sprawiedliwość zniszczyło międzynarodowy wizerunek Polski i osłabiło pozycję państwa praktycznie w każdym tradycyjnym kierunku naszej polityki zagranicznej – powiedział w bardzo bezpośredni sposób.

ZOBACZ TAKŻE: Tego się nie spodziewaliśmy. Oto nowa teza o Katastrofie Smoleńskiej

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS


Ale WSTYD! Największe wpadki słowne Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz również