Radosław Sikorski kończy karierę polityczną. Jak informuje dziennik „Fakt”, były marszałek Sejmu, który zrezygnował ze swej funkcji w związku z tzw. aferą podsłuchową  nie będzie kandydował w następnych wyborach parlamentarnych. Zamiast tego polityk ma zająć stanowisko międzynarodowego doradcy w amerykańskim think-tanku Atlantic Council.

Atlantic Council jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych think-tanków na świecie. Słynie z zatrudniania byłych premierów i prezydentów, a także ze współpracy z właścicielami największych światowych koncernów. Jak pisze „Fakt” Sikorski ma dołączyć do Rady Międzynarodowych Doradców, w której zasiada już trzech Polaków: biznesmen Jan Kulczyk, były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz Zbigniew Brzeziński – były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego amerykańskiego prezydenta Jimmy’ego Cartera.

Przyszłe zarobki Radosława Sikorskiego nie są dokładnie znane, jednak jak zaznacza „Fakt”, osoba zatrudniona na stanowisku dyrektora w Atlantic Council może liczyć na pensję rzędu 100 tysięcy dolarów rocznie, a doradcy zarabiają więcej.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

pp

Zobacz również