Radosław Sikorski nie pała sympatią do ministra Antoniego Macierewicza. Polityk PiS-u został nazwany świrem przez Sikorskiego, który odnosił się do wypowiedzi ministra podczas audytu.

– Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że Rosja wkrótce będzie członkiem NATO – napisał Sikorski.

W ten sposób Sikorski odniósł się do wypowiedzi ministra Macierewicza podczas audytu rządów PO-PSL.

Co takiego wam Polska zrobiła, że tak ją pozostawiliście bezbronną? Co takiego musiało się zdarzyć w siłach zbrojnych, co takiego musiało się zdarzyć w waszych głowach, że wtedy, gdy wszystko wskazywało na to, iż zbliża się najgorszy konflikt, największe niebezpieczeństwo, największe zagrożenie dla naszego kraju, to wy głosiliście bezpieczeństwo ze strony rosyjskiej, a minister spraw zagranicznych w waszym rządzie stwierdzał, że Rosja rychło będzie członkiem NATO? – mówił Macierewicz.

Sikorski przekonywał, że w jego wypowiedziach o członkostwie Rosji w NATO chodziło mu o to, iż w momencie spełnienia warunków Rosja mogłaby dołączyć do Sojuszu.

– Naprawdę nie rozumie Pan różnicy między powiedzeniem, że Rosja może być kandydatem, a że ‚rychło będzie’ członkiem? Naprawdę? – pytał Sikorski.

Wpis Sikorskiego, a przede wszystkim nazwanie Macierewicza świrem, wywołał lawinę komentarzy.

...

Zobacz również

Zobacz również