Sierakowski: Tylko PiS jest prawdziwą partią polityczną w Polsce

Sierakowski: Tylko PiS jest prawdziwą partią polityczną w Polsce Źródło: fot. youtube.com/tokfmvideo

Redaktor naczelny "Krytyki politycznej", Sławomir Sierakowski, stwierdził na antenie radia TOK FM, że tylko PiS jest prawdziwą partią polityczną w Polsce. Wypowiedź lewicowego dziennikarza wzbudziła zaskoczenie jego przeciwników politycznych jak i również zwolenników. 

Jak przekonywał Sierakowski w rozmowie z Piotrem Kraśko, według niego Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną prawdziwą partią w Polsce, ponieważ jest "fantastycznie zakorzeniona w społeczeństwie".

 - To jest partia, która jest fantastycznie zakorzeniona społecznie. To Radio Maryja, na które jesteśmy oburzeni, że PiS im będzie dawał pieniądze... i słusznie bo to jest korupcja polityczna ale to jest jedna z najsilniejszych instytucji społeczeństwa obywatelskiego. Chodzi o regularne tworzenie więzi społecznej między ludźmi. To buduje sprawną wspólnotę polityczną, która może przegrać osiem wyborów z rzędu i się od tego nie załamać ani nawet nie osłabnąć - przekonywał Sierakowski w TOK FM.

Z opinią redaktora naczelnego "Krytyki politycznej" nie zgodzili się inni goście w studiu. Pubicystka Renata Grochnal stwierdziła, że ludzie przyjeżdżający na demonstracje PiS są zwożeni autobusami.

- To są w dużej mierze działacze partyjni, organizowani przez struktury partyjne, związki zawodowe - mówiła Grochnal.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: tok fm

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News