Były minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz został właśnie redaktorem prowadzącym w „Newsweek historia”. Teksty polityka będą się również ukazywały w głównym wydaniu tygodnika. 

Z informacji jakie uzyskał „WPROST” wynika, że były minister w rządzie Donalda Tuska objął właśnie posadę redaktora prowadzącego w historycznej odsłonie „Newsweeka” (zastąpił Łukasza Małachowskiego). Ponadto będzie również regularnie pisał dla głównego wydania tygodnika Tomasza Lisa. Były minister pojawił się już w redakcji Newsweeka w ubiegłym tygodniu, by zapoznać się z załogą.

To jednak nie pierwsze doświadczenia ministra w rządzie PO-PSL, wcześniej pisał m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Dzienniku”, „Finacial Times”, „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”. W 2012 roku był nawet nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „publicystyka”.

Bartłomiej Sienkiewicz był ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska i jednym z największych negatywnych bohaterów tzw. afery taśmowej. To on wypowiedział podczas jednej z nagranych rozmów osławione słowa „chuj, dupa i kamieni kupa” oraz stwierdził, że Polska jest w rzeczywistości „państwem teoretycznym”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: wprost

...

Zobacz również