Reprezentant Rosji w siatkówce, Aleksiej Spiridonow, oświadczył w rozmowie z jednym z rosyjskich portali sportowych, że „szczerze nienawidzi Polski”. Wcześniej ten sam sportowiec dał się poznać polskim kibicom udając, że do nich strzela i opluwając jednego z nich podczas meczu Polska – Rosja. 

Spiridonow w rozmowie z portalem sports.ru, oświadczył, że szczerze nienawidzi Polski i Polaków z powodu ich zachowania w sieci i na portalach społecznościowych.

Jak wyjaśnia rosyjski sportowiec jego nienawiść to wynik zachowania Polaków w sieci, którzy – jak przekonuje – często nazywają Rosjan „psami”, a samą Rosję „zbrodniczym państwem”. Spiridonowi nie podoba się również nasza mowa, w której często występują „szumy”  i dlatego nazywa nas „Pszekami”.

Jak dodaje zresztą rosyjski sportowiec, nienawiść pojawia się po obydwu stronach i Polacy nienawidzą Rosji i Rosjan równie mocno jak on i jemu podobni Polskę i Polaków.

Spiridinow pochwalił się również w wywiadzie, że z radością odmówił jednemu z polskich klubów, który złożył mu ofertę transferu.

Aleksiej Spiridonow dał się poznać polskim kibicom już wcześniej jako niezbyt pałający do nas sympatią reprezentant Rosji w siatkówce. Podczas Mistrzostw Świata w Siatkówce  w 2014 roku Rosjanin najpierw użył prowokacyjnej cieszynki, która polegała na „rozstrzelaniu polskiej widowni”, a potem opluł jednego z polskich kibiców po przegranym meczu z polską reprezentacją.

https://www.youtube.com/watch?v=XicoNzZl74s

https://www.youtube.com/watch?v=xLdnXTbfZuw

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: dziennik narodowy

...

Zobacz również