Shakira może już NIGDY więcej nie zaśpiewać. "Ból jest zbyt duży"

Shakira może już NIGDY więcej nie zaśpiewać. "Ból jest zbyt duży"

Odwołała swoją trasę koncertową po Europie, do której przygotowywała się od kilku miesięcy. Lekarze wykryli chorobę, która wyklucza ją z aktywności. 

W mediach społecznościowych pokazywała intensywne treningi z sali gimnastycznej oraz próby muzyczne do trasy koncertowej po Europie. Shakira, bo o niej mowa, poinformowała swoich fanów o konieczności odwołaniu koncertów ze względu na swój stan zdrowia. Lekarze wykryli u niej chorobę strun głosowych, która wyklucza jakiekolwiek forsowanie głosu. - Od ponad pięciu miesięcy przygotowuję się do tej trasy, jednak to chwile tuż przed pierwszym koncertem okazały się być dla mnie najtrudniejsze w mojej karierze. - napisała. W dramatycznym liście piosenkarka informuje fanów o odwołaniu El Dorado World Tour. - Ból jest zbyt duży, by móc śpiewać dla tych, którzy zdobyli się na niemożliwe, by kupić bilety na mój koncert, dla moich dzieci (...), dla mojej ekipy (...) i przede wszystkim dla moich wiernych, wspierających fanów - wyznaje w liście Shakira. Pod stałą kontrolą lekarzy był głos piosenkarki. W lipcu artystka dostała informacje od specjalistów, że jej głos jest w idealnej kondycji, jednak kilka tygodni temu pojawiły się problemy. - Pod koniec października podczas domowej rozśpiewki poczułam dziwną chrypkę, która uniemożliwiła mi śpiewanie. Wówczas lekarze zalecili mi odpoczynek przed pierwszym koncertem w Kolonii. Niestety, krwawienie strun głosowych nie ustało, a mój koszmar trwał dalej - wyjaśnia w liście piosenkarka.

Walka o powrót

Shakira przyznaje, że "prowadzi teraz trudną walkę o powrót do zdrowia". Jest zmuszona przynajmniej do 2018 roku odwołać koncerty, by "jej ciało mogło w pełni odpocząć".        
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News