Setki Polaków uwięzionych! Rodziny są zrozpaczone

Setki Polaków uwięzionych! Rodziny są zrozpaczone Źródło: fot. wikimedia.org

Setki naszych rodaków pozostaje uwięzionych na lotniskach z powodu paraliżu komunikacyjnego. Miejscem ich przebywania są Pyrzowice i Majorka. Rodziny turystów są zrozpaczone.

Dwie odseparowane od siebie grupy turystów przebywają na oddalonych lotniskach i czekają na spóźniające się transport. Paraliżem lotniczym dotknięte zostało niemal 500 osób. Wszystkie osoby są turystami, z tym że jedna grupa pragnie powrócić do kraju, a druga go opuścić. W Polsce na samolot oczekuje aż 365 osób. Rodziny osób znajdujących się na lotniskach są zrozpaczone i z niecierpliwością oczekują informacji od podróżnych. Firmy odpowiedzialne za transport pracują nad organizacją samolotów.

Pyrzowice: 365 osób czeka na transport

Problemu z transportem wywołało zepsucie się dwóch maszyn. Firma Small Planet zajęła się już ich rozwiązywaniem. Około godziny 20:40 zjawi się samolot, w którym będzie miejsce dla 174 osób. Nie zmieszczą się w nim jednak wszyscy. Wciąż potrzeba zorganizować 150 miejsc dla podróżujących na Majorkę oraz lot dla około 40 osób chcących udać się na Korfu. Z podobnymi problemami spotkało się również kilkudziesięciu turystów lecących do Hurghady w Egipcie, którzy muszą zmierzyć się z kilkunastogodzinnym opóźnieniem. W tym samym czasie na Balearach na samolot powrotny oczekuje około 120 osób. Jeden z samolotów jest już naprawiony i niedługo wystartuje, drugi należy do podwykonawcy Small Planet i usterka nie została w nim naprawiona. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wielkie zmiany w 500 plus. Dziesiątki tysięcy dzieci stracą pieniądze
  2. Gwiazdor TVP miał wylew! Żona troskliwie się nim opiekuje
  3. Ma 129 lat. Sekret jej długowieczności jest tragiczny
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News