Setki osób wpadło w amok. MORDUJĄ dzieci, kobiety i starców

Setki osób wpadło w amok. MORDUJĄ dzieci, kobiety i starców

Dantejskie sceny rozgrywają się w leżącym na zachodnim wybrzeżu Maroka Sidi Bulaalam. W koszmarnym zdarzeniu życie dotychczas straciło 15 osób, natomiast 60 kolejnych odniosło obrażenia. Tragedia ma miejsce podczas wręczania pomocy humanitarnej potrzebującym.

Pomoc żywnościowa została zapewniona przez prywatną organizację charytatywną. Większość osób, które zostały dosłownie zmiażdżone i zamordowane w wyniku masowego amoku stanowią kobiety, dzieci i ludzie w podeszłym wieku.

Śmiercionośny tłok

Jak podają lokalne media, dystrybucja darmowej żywności została zorganizowana w niedzielę w jednym z mieszczących się w Sidi Bulaalam sklepów. Na produkty zaoferowane przez darczyńców natychmiast rzuciło się setki osób, które napierając w kierunku darmowych artykułów, zaczęły tratować osoby znajdujące się z przodu. Po chwili zgromadzeni pod sklepem ludzie wpadli w dziką panikę, wręcz amok i rozpoczęło się piekło. Dotychczas, według medialnych doniesień, życie straciło co najmniej 15 osób, a 60 zostało poważnie rannych. Osoby, które wpadły w amok, zmiażdżyły najsłabszych w tłumie - horror trwa, a liczba ofiar z pewnością wzrośnie. Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że król Maroka Mohammed VI, polecił resortowi, aby "dostarczył konieczną pomoc rodzinom ofiar i rannych". Monarcha zobowiązał się również do pokrycia kosztów pogrzebów zabitych oraz leczenia rannych w incydencie. Marokańska policja bada sprawę w celu ustalenia przyczyn tragicznego wydarzenia i ewentualnego ukarania winnych tragedii. Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News