Doskonały mecz polskiego bramkarza w Serie A. Upokorzył swój były klub

Doskonały mecz polskiego bramkarza w Serie A. Upokorzył swój były klub Źródło: Wikipedia

Serie A należy do lig europejskich, w których występuje bardzo wielu Polaków. Włosi cenią polskich zawodników, dlatego wciąż możemy liczyć na transfery nowych piłkarzy z Polski na zachód. Jeden z naszych reprezentantów zaprezentował się właśnie z doskonałej strony.

Serie A to liga, w której pojawia się wielu naszych reprezentantów. Można wymienić Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w Napoli, ale znajdują się tam również mniej znani piłkarze, którzy cieszą się równie dużym, a czasami nawet jeszcze większym szacunkiem. Wśród nich warto wymienić między innymi Krzysztofa Piątka z Milanu czy Łukasza Skorupskiego z Bolonii. Niemal wszyscy zaliczają się do czołówki Serie A.

Mniej mówi się o występach Bartłomieja Drągowskiego, który doskonale radzi sobie na wypożyczeniu w Empoli. Bramkarz młodzieżowej reprezentacji Polski trafił do tego klubu z Fiorentiny, z którą dzisiaj przyszło mu się mierzyć. Możemy być pewni, że polski golkiper długo nie zapomni tego spotkania, w którym spisał się naprawdę przyzwoicie. Został doceniony przez kibiców i komentatorów.

W Serie A występuje wielu Polaków

Bartłomiej Drągowski miał dziś okazję mierzyć się z Fiorentiną. Oficjalnie wciąż jest zawodnikiem tego klubu, ale nie mógł liczyć na regularne występy w lidze lub w innych rozgrywkach, w związku z czym zdecydowano się na wypożyczenie go do innego zespołu z ligi. Postawiono na Empoli, które narzekało na brak golkipera gotowego do gry na najwyższym poziomie.

Były piłkarz Jagiellonii Białystok zbierał bardzo pozytywne recenzje za swoje dotychczasowe występy. Kibice Empoli cieszyli się z wypożyczenia Drągowskiego i narzekali, że najprawdopodobniej nie uda się zatrzymać go na kolejny sezon. Po takich meczach być może zgłosi się po niego bogatszy klub, który będzie dysponował wielkimi pieniędzmi.

Serie A należy do najlepszych lig świata

Dziś Empoli grało z Fiorentiną i sensacyjnie wygrało 1:0. Bartłomiej Drągowski nie dał sobie strzelić gola i pokazał działaczom, że nie postawianie na niego było olbrzymim błędem. Być może w następnym sezonie doczekamy się zmian w polityce klubu z Włoch.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News