Zjawiskowa dziewczyna Janosika ma już 70 lat. O jej dramatycznych losach mało kto wiedział

Zjawiskowa dziewczyna Janosika ma już 70 lat. O jej dramatycznych losach mało kto wiedział Źródło: screen/TVP

PRL to czas, kiedy emitowane były kultowe, polskie seriale, wśród nich zaś słynny Janosik z Markiem Perepeczko w roli głównej. Serca fanów skradła jednak postać jego dziewczyny.

"Janosik" czy "Doktor Ewa" to seriale, w których występowała Ewa Lemańska. To występy obok Marka Perepeczki zrobiły z niej wielką gwiazdę polskiego filmu. Jednak po odegraniu tej ikonicznej roli, zrobiło się o niej dużo ciszej. Mało kto wiedział o tym, co później ją spotkało.

Wypromowały ją seriale. Niestety, nagle jej kariera wyhamowała

Przed słynną rolą Maryny, Ewa Lemańska miała okazję zagrać pannę młodą w filmie Konwickiego "Jak daleko stąd, jak blisko", czy we wcześniej wspomnianym serialu "Doktor Ewa". Rola Maryny sprawiła, że zaczęto jej wieszczyć wielką karierę w filmie. Niestety, po roli w kultowym serialu wystąpiła tylko w produkcji "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" w 1981 roku. Wtedy zakończyła się jej kariera aktorska.

Niestety, jej życiowa rola okazała się przekleństwem. Z racji, że kojarzono ją z tak ikoniczną postacią, trudno było jej znaleźć inny angaż. Sama przyznała, że nie miała zbyt wielu interesujących propozycji.

- Czekałam, czekałam i czekałam, a tu nic... jakieś takie duperele. Niektóre powiedziałabym, że nawet sympatyczne, jak hrabina Chłapowska. Ale w sumie nie było tej propozycji, którą tak naprawdę załapałabym i chciała zagrać - zdradziła po latach Ewa Lemańska.

Aktorka przeszła przez prawdziwy dramat 

Aktorka zdecydowała się na wyjazd do USA ze względu na swojego partnera. Ze względu na nieznajomość języka, nie kontynuowała kariery aktorskiej. Udało jej się za to zostać modelką, występowała na pokazach w Paryżu i Mediolanie. Rozstała się z partnerem, a później związała z Olgierdem Roycewiczem, za którego wyszła. Niestety, po 14 latach ten związek również się rozpadł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 1998 roku wydawało się, że wychodzi na prostą, ale usłyszała wtedy fatalną diagnozę. Wykryto, że cierpi na raka piersi. Nie chciała się jednak poddawać, czytała podręczniki medyczne i edukowała się w zakresie leczenia.

- Bałam się. Płakałam. Krzyczałam. Myślałam, że umieram. Latałam po całym świecie - konsultowałam się z lekarzami, co najlepiej zrobić - opowiada po latach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Chihuahua zmixowany z Boxerem. Poznajcie Boxachi, szczeniaka, który swoim wyglądem powala na kolana
2. 
Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne

Chorobę pokonała, przy okazji odkrywając swoje powołanie. Zdecydowała się pójść do szkoły pielęgniarskiej. Pracowała jako asystentka lekarza, a teraz przebywa na zasłużonej emeryturze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)
  3. Zjawiskowa dziewczyna Janosika ma już 70 lat. O jej dramatycznych losach mało kto wiedział
  4. Smutek nie do opisania. Nie żyje Krystyna Siwiec
  5. Polskie gwiazdy, które są homoseksualne. Na pewno nie wiedziałeś o wszystkich, 7 pozycja wbija w ziemię

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News