seriale
screen/YouTube
Mateusz Sidorek - 6 Lutego 2020

Smutny koniec legendarnego aktora z PRL. Modlił się o śmierć

Kultowe seriale przyniosły mu sławę. Jego kariera skończyła się jednak tragicznie. Ostatnie miesiące życia były dla niego męką, a aktor wręcz modlił się o śmierć.

Takie seriale jak "Czterdziestolatek" i "Czterdziestolatek. 20 lat później" przyniosły aktorowi sławę w czasach PRL. Jednak ostatnie miesiące życia aktora były dramatyczne. Artysta modlił się o śmierć.

Mama małej MadziDramatyczne doniesienia o mamie Madzi. Kwestią czasu było, aż do tego dojdzieCzytaj dalej

Trudno wyobrazić sobie najbardziej kultowe seriale PRL bez niego. Roman Kłosowski wraz z Andrzejem Kopiczyńskim tworzyli jeden z najbardziej charakterystycznych duetów aktorskich, które przeszły do historii. Serialowy Maliniak niejednokrotnie bawił widzów swoimi tekstami oraz charakterystyczną mimiką. Jednak jego ostatnie dni życia zdominowane były przez chorobę i samotność.

Seriale przyniosły mu sławę, ale na koniec był samotny

Seriale z Romanem Kłosowskim nabierały żywych barw. Za każdym razem, kiedy aktor pojawiał się na planie, mogliśmy liczyć na sytuacyjne żarty i serię śmiesznych min. Serialowy Maliniak podbijał również serca widzów zarówno na ekranach, jak i deskach stołecznych teatrów. Kłosowski z wiekiem stawał się coraz bardziej chory. Jeszcze będąc ze swoją żoną, prawie całkowicie stracił wzrok. Wtedy partnerka dosłownie prowadziła go przez życie. Czytała teksty, których miał się nauczyć do swoich ról.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Medycyna domowaZrobiła dziecku prosty okład z domowych składników. Efekt powalił ją na kolana, nie spodziewała sięCzytaj dalej

Seriale i zapamiętane role filmowe jednak nie sprawiły, że Kłosowski został otoczony opieką po śmierci żony. Jego stan zdrowia był coraz gorszy. Przez jakiś czas pomagała mu sąsiadka, która w końcu zmarła. Aktor ostatecznie został sam w dodatku prawie kompletnie niewidomy. Nie wychodził ze swojego mieszkania w centrum Warszawy. Całymi dniami siedział i rozmyślał o żonie przekonany, że w obecnym życiu nie czeka go już nic dobrego.

- Nic nie widzę. Nawet wielka lupa mi się już nie przydaje. Oślepłem... Całe dnie siedzę przy stole i... myślę o mojej Krysi - powiedział w jednym z ostatnich wywiadów i dodał: Chciałbym już do niej dołączyć.

Dzisiaj grzeje:

1. Lech Wałęsa został ojcem. Wielka radość w domu byłego prezydenta
2. Życie Michała Wiśniewskiego się załamało. Niszczące życie samobójstwo, był na skraju

Seriale z jego udziałem sprawiały widzom ogromną przyjemność, tym smutniejsze jest to, że Kłosowski umierał w tak dramatycznych okolicznościach. Pod koniec życia nie tylko nie widział, ale codziennie narażony był na dotkliwy ból. Wieczorami modlił się o śmierć. Wreszcie się stało - artysta umarł w 2018 roku na zapalenie płuc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Organizatorzy konkursu w Willingen przekazali fantastyczną informację. Polacy mogą odetchnąć z ulgą
  3. Z trumny dochodziły ciche odgłosy. Otworzyli ją i ścięło ich z nóg
  4. Kasjerka zwróciła nagle uwagę dziewczynce, by wybrała inną lalkę. Reakcja małej zwala z nóg
  5. Ujawniono największy sekret Krzysztofa Jackowskiego. Wiadomo już, ile naprawdę zarabia

InstagramPies ciągle wąchał nos swojej pani. Kobieta usłyszała śmiertelną diagnozę, była załamanaCzytaj dalej

źródło: Świat Seriali

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News