Naprawdę smutne, wszyscy oglądaliśmy kultowy serial. Nie żyje jedna z jego gwiazd

Naprawdę smutne, wszyscy oglądaliśmy kultowy serial. Nie żyje jedna z jego gwiazd Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Seriale, które przeszły do filmowej historii, mimo upływu lat budzą nostalgię widzów. Gdy odchodzą gwiazdy, które w nich występowały, fani pogrążają się w głębokiej żałobie. Wtorkowym popołudniem media obiegła informacja o śmierci jednego z filarów serialu, który oglądał każdy z nas. To nieodżałowana strata.

Muzyk, Michael Feinstein, poinformował wczoraj o śmierci swojego najlepszego przyjaciela, wielkiej gwiazdy sceny muzycznej, Johnny'ego Mandela. Legendarny kompozytor miał 94 lata. Nieznane są okoliczności jego odejścia. Mandel był twórcą jednej z najbardziej znanych kompozycji muzycznych w historii telewizji. Na swoim koncie miał Oskara i pięć statuetek Grammy. Jego odejście zasmuciło fanów i osoby, które miały okazję z nim współpracować.

Seriale: Nie żyje znana gwiazda

- Drogi przyjaciel i niesamowity kompozytor, aranżer i wszechstronnie utalentowany Johnny Mandel właśnie zmarł. Świat nie będzie już taki sam bez jego poczucia humoru, dowcipu i kpiącego spojrzenia na życie i ludzkość. Nie da się go z nikim porównać, nikt nie potrafi komponować i aranżować jak on. Będzie nam go bardzo brakowało. Uczcijmy go, słuchając jego muzyki. Tego by chciał - napisał Michael Feinstein.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Johnny Mandel urodził się w Nowym Jorku w 1925 roku. Mężczyzna odebrał gruntowne wykształcenie. Był absolwentem prestiżowej uczelni Juilliard. Już jako nastolatek przejawiał ogromne zdolności muzyczne. W wolnym czasie grywał w zespołach jazzowych. Jako 41-latek otrzymał Oscara w kategorii Najlepsza muzyka, Oryginalna piosenka za utwór "The Shadow of Your Smile", bez której nikt nie wyobraża sobie filmu "Brodziec" z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem w rolach głównych.

Muzyka, którą skomponował, była także soundtrackiem kultowego serialu "M.A.S.H". Kompozycja wykorzystanej w serialu piosenki  "Suicide Is Painless, była dziełem Johnny'ego Mandela. Słowa do utworu stworzył z kolei syn reżysera, Roberta Altmana. Muzyk współpracował z gwiazdami takimi jak Frank Sinatra, Barbra Streisand, Michael Jackson i Tony Bennett. Dla wielu sław był geniuszem i inspiracją. Hołd po jego śmierci złożył między innymi kanadyjski piosenkarz, Michael Buble.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady

2. Lady Gaga ze wzruszeniem opowiedziała o swojej chorobie. Jej problemy wstrząsnęły milionami fanów z całego świata

- Ze smutkiem przyjąłem wiadomość, że odszedł mój osobisty bohater, Johnny Mandel. Był geniuszem i jednym z moich ulubionych twórców piosenek, aranżerów, a także osobowości. Niech spoczywa w pokoju - napisał Buble na swoim profilu na Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włożyła truskawki do miski z octem. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania, nigdy nie zrobi inaczej
  2. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania
  3. Zrobili dziewczynce pamiątkowe zdjęcie z urodzin. Dopiero później zauważyli przerażający szczegół w tle
  4. 90-latka weszła na scenę Mam talent, ale nikt nie wiedział, co zaraz zrobi. Publiczność nie wytrzymała, wszyscy zaczęli krzyczeć
  5. Który z lodów jest prawdziwy? Odpowiedź jest trudniejsza niż się wydaje, tylko drobny szczegół zdradza prawdę
  6. Tragedia na północy kraju. Nie żyje dwójka dzieci, rodzeństwo miało tylko 4 i 5 lat

 
 
 Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News