Serial Polsatu pokochała cała Polska. Dziś obchodzi okrągłe urodziny

Serial Polsatu pokochała cała Polska. Dziś obchodzi okrągłe urodziny

Polsat kilkanaście lat temu wydał serial, który wkradł się w serca milionów Polaków. Teraz obchodzi on swoje okrągłe urodziny. Nawet dziś wiele osób go miło wspomina i ogląda powtórki w telewizji oraz w Internecie. Ramówka Polsatu bez niego już nie jest taka sama.

Polsat wydał serial, który ma za sobą już 20 wiosen. Ta okrągła rocznica to znak, że mimo upływu lat, wciąż ma wierną rzeszę fanów. Mowa oczywiście o "Miodowych latach", które były bardzo wyjątkowe pod względem produkcji i humoru.

Ten serial komediowy rozpoczął swoją emisje w telewizji Polsat 13 października 1998 roku, a zakończyła się ona 20 grudnia 2003 roku. Jest on oparty na swoim amerykańskim odpowiedniku "The Honeymooners", który był puszczany w telewizji w latach 50. ubiegłego wieku. Od początku "Miodowe lata" cieszyły się sporą popularnością ze względu na świetny humor i genialnych aktorów, którzy pasowali do swoich ról jak ulał. Fabuła była całkiem prosta. Dwóch przyjaciół: Karol Krawczyk (Cezary Żak) i Tadeusz Norek (Artur Barciś) mieszkali w kamienicy na warszawskiej Woli. Pierwszy był motorniczym tramwaju, a drugi pracownikiem miejskiej kanalizacji. Bohaterowie ciągle szukali sposobów, jak poprawić swoje życie i dorobić się fortuny. Wymyślali przeróżne rzeczy, przez które dochodziło do śmiesznych sytuacji. Obaj mieli rozsądne żony, jedna to Alina Krawczyk (Agnieszka Pilaszewska, a potem Katarzyna Żak), a druga Danuta Norek (Dorota Chotecka), które naprawdę twardo stąpały po ziemi, ale obie nie były w stanie powstrzymać swoich mężów przed głupotami. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Przez 131 odcinków przewinęło się wielu znanych i cenionych aktorów, a kilka ról drugoplanowych wspomina się do dziś. W szczególności w pamięć mógł zapaść Jan Marszałek z klubu elitarnych sierżantów jednostek desantowych, w którego wcielił się Jan Barbasiewicz czy Roman Kurski grany przez Waldemara Obłozę, szemrany sąsiad niestroniący od alkoholu, który był pomysłodawcą sławnego już drinka o nazwie "wolski kafar".

Polsat wystawił zdjęcia również w teatrze

Serial był nie tylko emitowany w telewizji, ale był również sztuką teatralną, która odbywała się na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie. Scena była w nim obrotowa i umożliwiało to bardzo szybką zmianę scenografii. Do dziś "Miodowe lata" mają wierną widownię, a powtórki lecą na różnych kanałach. Także w Internecie można zobaczyć liczne przeróbki tego już kultowego serialu. Produkcja Polsatu doczekała się kontynuacji pt. "Całkiem nowe miodowe lata", ale wyemitowano tylko 17 odcinków, gdyż nie cieszył się on tak wielką popularnością jak pierwowzór. Nawet zmiana zamieszkania głównych bohaterów i wyjście poza deski teatru nie były w stanie uchronić go przed końcem. Mimo to ludzie dalej miło go wspominają i przytaczają znane teksty i sytuacje z serialu. Zapisał się on na kartach historii polskiej kinematografii jako serial, który łączył całe rodziny przed telewizorami, by wspólnie i miło spędzić wieczór.ZOBACZ TAKŻE:
  1. 19-letnia synowa Martyniuka chciała zostać gwiazdą. Wylało się morze hejtu
  2. Zarabia więcej niż Joanna Krupa. Zarobki Joanny Kulig są kosmiczne
  3. Fani zrozpaczeni, wskazują winną. „ZABIJASZ Selenę!”
  4. Poszedł z psem na zwykły spacer. Nagle ukochany psiak zaczął umierać
  5. Jaką sukienkę wybrać do figury Klepsydry? Masz dużo możliwości!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News