Mężczyzna przez godzinę żył bez serca w klatce piersiowej. Lekarze mu gratulują, miał wiele szczęścia

Mężczyzna przez godzinę żył bez serca w klatce piersiowej. Lekarze mu gratulują, miał wiele szczęścia Źródło: Screen/TVN 24

Serce tego mężczyzny przez godzinę było poza jego ciałem. 30-latek musiał poddać się skomplikowanej operacji, ratującej życie. Dzięki lekarzom z wrocławskiego szpitala, młody mężczyzna powoli wraca do zdrowia.

Serce pacjenta musiało zostać wycięte i przez godzinę funkcje życiowe 30-latka były sztucznie podtrzymywane. Dzięki natychmiastowej reakcji lekarzy i przeprowadzeniu wyjątkowo trudnej operacji, będzie mógł dalej żyć. Pacjent może mówić o wielkim szczęściu, gdyż trafił pod opiekę najlepszych kardiochirurgów w naszym kraju. 

Niezwykle rzadka choroba zaatakowała serce pacjenta

30-latek do tej pory cieszył się zdrowiem i nikt nie przypuszczał, że zmaga się z tak potworną i niezwykle rzadką chorobą. Chociaż początkowo przypuszczano, że cierpi na dolegliwość płucną, końcowa diagnoza brzmiała jak wyrok. Okazało się, że pacjenta ma nowotwór serca. 

Na początku nie dawano mu szans na przeżycie

Gdy mężczyzna dowiedział się, że ma raka serca, był załamany. Diagnoza nie dawała mu praktycznie żadnych szans na przeżycie. Kardiochirurdzy niemalże natychmiast postanowili przeprowadzić ryzykowną operację, bo było to jedyne rozwiązanie, które dawało jakiekolwiek nadzieje na pozytywny finał tej sytuacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze wyjęli z ciała pacjenta serce, wycięli guz, a następnie przeprowadzili rekonstrukcję przedsionka i wszczepili 30-latkowi jego organ z powrotem. To było ogromne wyzwanie dla specjalistów z oddziału kardiochirurgii we Wrocławiu, jednak dzięki doświadczeniu i ogromnej wiedzy, zabieg powiódł się i mężczyzna powoli wraca do zdrowia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice stracili 3 dzieci w tragicznym wypadku. Rok później stało się niemożliwe

2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

- To pokazuje możliwości współczesnej kardiologii – powiedział prof. dr hab Piotr Ponikowski, kierownik Centrum Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Pacjent czuje się już dobrze i jest niezwykle szczęśliwy, że pomimo tak dramatycznej diagnozy, lekarzom udało się uratować jego życie.

- Już normalnie sam chodzę. Normalne życiowe czynności wykonuję już sam, bez niczyjej pomocy – powiedział Krzysztof Mrozek, który przez godzinę żył bez swojego serca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście bezlitośnie ją zgwałcił
  4. Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treść
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News