GIS wycofuje ze sklepów ser popularnej marki. Może prowadzić nawet do ciężkiej choroby, a nawet śmierci

GIS wycofuje ze sklepów ser popularnej marki. Może prowadzić nawet do ciężkiej choroby, a nawet śmierci Źródło: Pixabay/lipefontes0

Ten ser może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o niebezpiecznym dla życia produkcie, który musiał dzisiaj wycofać z półek sklepowych. Jego spożycie może zaowocować chorobą, na którą narażone są szczególnie osoby starsze i dzieci, a także kobiety w ciąży.

Ser okazał się bardzo niebezpieczny. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował dzisiaj o występieniu bakterii niebezpiecznej listeriozy. Ta niebezpieczna choroba jest szczególnie groźna dla małych dzieci, osób starszych i ciężarnych. Zarażenie się nią może prowadzić do ciężkiej choroby, a nawet śmierci. Pracownicy sanepidu proszą o szczególną uwagę i zwracanie produktu do sklepów, a także skierowanie się do lekarza w momencie, gdy zdążyło się już go zjeść.

Ser może zabijać. Niepokojące doniesienia GIS

Produktem pochodzenia mlecznego, który może wywołać choroby, jest ser gouda marki Ryki. W trakcie kontroli Sanepidu inspektorzy odkryli zawartą w serze bakterię listeriozy.

- Zagrożenie: W jednej partii sera Gouda oraz w jednej partii sera Rycki Edam zbadanych na zlecenie producenta wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Zalecenia dla konsumentów: W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem. - pisze GIS na swoim koncie na Facebooku

Dzisiaj grzeje: 1. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok
2. 2-letnia córka zabiła swoją mamę. Kobieta konała na jej oczach

Konkretnie chodzi o ser żółty Rycki Edam marki Ryki, 135 g, plastry, 135 g, plastry, o numerze partii: 180359. Produkt miał datę ważności do 23.10.2019. Producentem jest Spółdzielnia Mleczarska Ryki, mieszcząca się przy ul. Żytniej 3, 08-500 Ryki. Weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06161601 WE.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czym jest listerioza?

Listerioza jest chorobą dotykającą osoby z obniżoną odpornością. Do jej objawów można zaliczyć zatrucie, gorączkę i objawy przypominające przeziębienie. Nieleczona może jednak prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci. Jeśli zjedliśmy ser opisywany powyżej, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Jurek Owsiak w żałobie. Nie żyje bardzo bliska mu osoba. Opublikował rozdzierający serce wpis
  3. Tomek adoptował psa, później zapadł w śpiączkę. Niebywała reakcja, gdy przyprowadzili zwierzaka do jego łóżka
  4. Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najgorszymi mężami. Unikaj ich jak ognia, jeżeli nie chcesz cierpieć
  5. Niewielu o tym wie, że każdy może dostać 500 zł od ręki. Wystarczy zgłosić się do urzędu

Źródło: Interia

Następny artykuł