Joanna Senyszyn znana jest z kontrowersyjnych, bezpośrednich wypowiedzi, dlatego też nie powstrzymała się przed ustosunkowaniem do zaskakujących słów ks. Henryka Zielińskiego. Kilka dni temu stwierdził on bowiem, że zamach w Barcelonie to kara za rozwiązłość tego miasta, co najwyraźniej nie spodobało się polityk.

– Jednym z powodów ataków jest obrzydzenie niektórymi nurtami subkultury zachodniej, zwłaszcza rozwiązłości. Jeżeli mielibyśmy szukać najbardziej rozwiązłego miasta w Hiszpanii, to ja bym wskazywał na Barcelonę – powiedział w TVP Info ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”. Jego słowa wywołały ogromną aferę, do której ustosunkowali się także liczni dziennikarze oraz politycy.

– Wg ks. Zielińskiego zamach w Barcelonie to kara za rozwiązłość. Czy zatem uderzenie pioruna w katedrę gnieźnieńską to kara za pedofilskie przestępstwa księży? W dodatku kara boska – napisała na Facebooku Senyszyn, czym zadziwiła swoich obserwatorów.

Wiele osób stanęło po jej stronie, ciesząc się, że ktoś otwarcie odpowiedział na zadziwiające analizy ks. Zielińskiego. Inni zarzucili jej jednak przesadę, bardzo stanowczo broniąc kapłana.

...

Zobacz również

Fot. Facebook