Wywołująca często kontrowersje swoimi wypowiedziami i zachowanie, była posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Joanna Sensyszyn, zażądała odszkodowania za jednego z posłów Prawa i Sprawiedliwości, który zginął 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Kwestia odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskich często wywołuje kontrowersje w reszcie społeczeństwa z uwagi na wysokie kwoty, które wielokrotnie wpływają na konto tych samych osób.

W związku z ostatnią decyzją prokuratury krajowej, która zleciła ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy, pojawiły się kolejne wnioski o „odszkodowania” dla rodzin ofiar, które  – jak twierdzą – przez działania prokuratury po raz kolejny przeżywają trudne chwile.

Ikoniczną postacią, która jest niejako symbolem jeśli chodzi o wielokrotne uzyskanie ogromnych odszkodowań, jest wnioskująca o wielomilionowe odszkodowania była żona Przemysława Gosiewskiego, Beata Gosiewska. W mijającym tygodniu uzyskała po raz kolejny odszkodowanie w wysokości 750 tysięcy złotych (żądała 5 milionów złotych) m.in. za stres w związku z ekshumacjami.

Na takie działania władzy i Beaty Gosiewskiej postanowiła zareagować była posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Joanna Senyszyn, która także żąda odszkodowania za tragicznie Przemysława Gosiewskiego.

bez-tytulu

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

...

Zobacz również