To jest niebywałe zaskoczenie. Obserwujemy obecnie niezwykle żywe ruchy, tarcia i zmiany w szeregach różnych partii. Niedawno w obozie władzy doszło do powstania nowego ugrupowania. Teraz jeden z posłów Nowoczesnej zmienił barwy partyjne.

Zbigniew Gryglas niecały miesiąc temu opuścił szeregi partii Nowoczesnej. Było to związane z krytyką jego wystąpienia na mównicy sejmowej z opaską Narodowych Sił Zbrojnych. Poseł dłuższy czas pozostawał niezrzeszony.

Jak sam podkreśla – walczyły o niego różne partie i ugrupowania. W końcu jednak sam podjął decyzję. W związku z tym formalnie został już członkiem nowego ugrupowania Jarosława Gowina – Porozumienia.

– Tutaj znajduję wszystko to, co mi w duszy gra – zarówno konserwatyzm światopoglądowy, jak i wolność gospodarczą; to jest dzisiaj dla mnie najbardziej odpowiednia formacja – stwierdził Gryglas. – Zawsze deklarowałem moje wolnościowe poglądy gospodarcze, także w Nowoczesnej mówiłem o tym szeroko, że istnieje potrzeba wzmocnienia gospodarczego Polski, wzmocnienia naszych małych i średnich przedsiębiorstw, by małe stawały się średnimi, a średnie – dużymi, a te duże wychodziły poza granice kraju – zaznaczył także.

To dopiero początek

Jak podkreśla były członek Nowoczesnej, z ugrupowaniem Gowina zgadza się także światopoglądowo. O sobie mówi, że zawsze był najbardziej konserwatywnym posłem w partii Ryszarda Petru.

Wygląda także na to, że poseł Gryglas nie zatrzyma się tylko na przejściu do ugrupowania Jarosława Gowina. Może zostać nawet wiceprzewodniczącym Porozumienia.

– Mam taką propozycję, by włączyć się bardzo aktywnie w działalność jednego z zespołów – zespołu gospodarczego partii i to jest rola, której chciałbym się podjąć – podkreślił Gryglas.

Źródło: wrealu24.pl

Elżbieta II unikała płacenia podatków? Ta afera już TRZĘSIE światem!


Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

Zobacz również