Sensacyjny transfer w sejmie! Poseł Nowoczesnej przeszedł do...

Sensacyjny transfer w sejmie! Poseł Nowoczesnej przeszedł do...

To jest niebywałe zaskoczenie. Obserwujemy obecnie niezwykle żywe ruchy, tarcia i zmiany w szeregach różnych partii. Niedawno w obozie władzy doszło do powstania nowego ugrupowania. Teraz jeden z posłów Nowoczesnej zmienił barwy partyjne.

Zbigniew Gryglas niecały miesiąc temu opuścił szeregi partii Nowoczesnej. Było to związane z krytyką jego wystąpienia na mównicy sejmowej z opaską Narodowych Sił Zbrojnych. Poseł dłuższy czas pozostawał niezrzeszony. Jak sam podkreśla - walczyły o niego różne partie i ugrupowania. W końcu jednak sam podjął decyzję. W związku z tym formalnie został już członkiem nowego ugrupowania Jarosława Gowina - Porozumienia. - Tutaj znajduję wszystko to, co mi w duszy gra - zarówno konserwatyzm światopoglądowy, jak i wolność gospodarczą; to jest dzisiaj dla mnie najbardziej odpowiednia formacja - stwierdził Gryglas. - Zawsze deklarowałem moje wolnościowe poglądy gospodarcze, także w Nowoczesnej mówiłem o tym szeroko, że istnieje potrzeba wzmocnienia gospodarczego Polski, wzmocnienia naszych małych i średnich przedsiębiorstw, by małe stawały się średnimi, a średnie - dużymi, a te duże wychodziły poza granice kraju - zaznaczył także.

To dopiero początek

Jak podkreśla były członek Nowoczesnej, z ugrupowaniem Gowina zgadza się także światopoglądowo. O sobie mówi, że zawsze był najbardziej konserwatywnym posłem w partii Ryszarda Petru. Wygląda także na to, że poseł Gryglas nie zatrzyma się tylko na przejściu do ugrupowania Jarosława Gowina. Może zostać nawet wiceprzewodniczącym Porozumienia. - Mam taką propozycję, by włączyć się bardzo aktywnie w działalność jednego z zespołów - zespołu gospodarczego partii i to jest rola, której chciałbym się podjąć - podkreślił Gryglas. Źródło: wrealu24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News